تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک مقام ارشد سازمان ملل گفت: اسرائیل باید پیمان منع آزمایش‌های اتمی را طی مدت ۵ سال به تصویب برساند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، ، لاسینا زربو مقام ارشد سازمان ملل در اجرای پیمان منع آزمایش های هسته‌ای روز چهارشنبه در مصاحبه با آسوشیتدپرس تاکید کرد: اسرائیل باید پیمان منع آزمایش‌های […]

[ad_1]

یک مقام ارشد سازمان ملل گفت: اسرائیل باید پیمان منع آزمایش‌های اتمی را طی مدت ۵ سال به تصویب برساند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، ، لاسینا زربو مقام ارشد سازمان ملل در اجرای پیمان منع آزمایش های هسته‌ای روز چهارشنبه در مصاحبه با آسوشیتدپرس تاکید کرد: اسرائیل باید پیمان منع آزمایش‌های اتمی را امضا کند و من امیدوارم که این مدت کمتر از ۵ سال باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: من بر اساس نشانه‌های مثبتی که از اسرائیل دریافت کرده‌ام، مدت زمان ۵ سال را برای تصویب این پیمان توسط اسرائیل تعیین کرده‌ام.

زربو در ماه ژوئن در جریان سفر به سرزمین‌های اشغالی برای نخستین بار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرده است.

زربو در ادامه بر تاثیر توافق هسته‌ای ایران و قدرت های جهانی در تحولات خاورمیانه اشاره کرد و گفت: توافق هسته‌ای ایران تاثیر زیادی در ایجاد شرایط اعتمادساز در منطقه داشته و به سایر کشورها نیز کمک خواهد کرد تا در این زمینه به جلو حرکت کنند.

وی اظهار داشت: من بارها با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار داشته‌ام و ایرانی‌ها مشارکت فعالانه‌ای در اقدامات سازمان منع آزمایش‌های اتمی داشته‌اند.

زربو تاکید کرد: من فکر می‌کنم در خصوص ایران مساله زمان مطرح است، و اینکه چه زمانی پیمان منع آزمایش‌های هسته‌ای از سوی ایران تصویب شود بستگی به این شرایط دارد که چه زمانی برای آنها مناسب خواهد بود تا تصویب این پیمان را مد نظر قرار دهند. تنها چیزی که به عنوان رئیس می‌توانم بگویم، این است که امیدوار بودم این زمان دیروز بود.

پیمان منع آزمایش‌های هسته‌ای ۱۹۶ عضو دارد که ۱۸۳ کشور تاکنون آن را امضا کرده و ۱۶۴ کشور نیز آن را به تصویب نهایی رسانده‌اند.

این پیمان هنوز وارد مرحله اجرایی نشده است چرا که هنوز ۸ کشور که دارای رآکتورهای اتمی هستند، آن را تصویب نکرده‌اند. این ۸ کشور شامل آمریکا، چین، ایران، مصر، هند، پاکستان، رژیم صهیونیستی و کره شمالی هستند.

دولت اوباما از منع جهانی آزمایش‌های هسته‌ای حمایت کرده ولی به خاطر عدم حمایت جمهوریخواهان که کنترل سنا را در اختیار دارند، هنوز این پیمان را تصویب نکرده است.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس