تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه اعلام کرد از توافق طرفین روسی و آمریکایی بر سر آتش‌بس در سوریه استقبال می‌کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از «اسکای‌نیوز»، «استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، شامگاه جمعه طی کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: سازمان ملل از توافقی، که بین طرفین روسی […]

[ad_1]

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه اعلام کرد از توافق طرفین روسی و آمریکایی بر سر آتش‌بس در سوریه استقبال می‌کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از «اسکای‌نیوز»، «استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، شامگاه جمعه طی کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: سازمان ملل از توافقی، که بین طرفین روسی و آمریکایی (درباره سوریه) حاصل شده است، استقبال می‌کند.

به گزارش تسنیم،دی‌میستورا گفت: سازمان ملل آماده است به توقف درگیری‌های خصمانه و ارسال کمک‌های انسانی به ضرردیدگان از این درگیری‌ها کمک کند.

این مقام سازمان ملل، که پس از پایان نشست «جان کری» و «سرگئی لاوروف» وزیران خارجه آمریکا و روسیه در ژنو سخن می‎گفت، افزود: این توافق دریچه فرصت واقعی برای تمام بازیگران ذی‌ربط در منطقه و عرصه بین‌المللی به‌وجود می‌آورد تا از آن برای تغییر مسیر بحران سوریه و کاهش آلام مردم استفاده شود.

وزیر خارجه آمریکا، جمعه شب در پایان نشست با همتای روسی‌اش در ژنو، از توافق واشنگتن و مسکو بر سر آتش‌بس موقت در سوریه، خبر داد.

براساس این توافق، براساس این طرح تازه، آتش‌بس از عصر روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر، که با عید قربان مصادف است، آغاز خواهد شد و چنانچه این آتش‌بس توسط همه طرف‌های درگیر به مدت یک هفته رعایت شود، آمریکا همکاری مشترک با روسیه برای هدف قرار دادن «جبهه النصره» و «داعش» را آغاز خواهد کرد.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس