تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سازمان غذا و دارو ، واحدهای ماست بندی در سطح عرضه را غیرمجاز خواند و گفت: این کارگاه های غیربهداشتی ، عواقب زیان باری برای سلامتی مردم به همراه دارند. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، این سازمان با توجه به رشد بی رویه واحدهای غیر مجاز […]

[ad_1]

ماست بندی

سازمان غذا و دارو ، واحدهای ماست بندی در سطح عرضه را غیرمجاز خواند و گفت: این کارگاه های غیربهداشتی ، عواقب زیان باری برای سلامتی مردم به همراه دارند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، این سازمان با توجه به رشد بی رویه واحدهای غیر مجاز تولید پنیرهای سنتی و فروشگاه های ماست بندی در سطح کشور طی نامه ای از مرکز سلامت محیط و کار خواستار پیگیری جدی و برخورد با متخلفین در این حوزه شد.
بنا به این گزارش، طبق قانون، تولید انواع فرآورده های لبنی مشمول اخذ پروانه ساخت از وزارت بهداشت است و کارگاه های صنفی ماست بندی وعرضه محصولات لبنی سنتی به ویژه شیر خام در سطح شهر هیچگونه مجوزی از سازمان غذا و دارو نداشته و مورد تائید نیست.
سازمان غذا و دارو از شهروندان خواست تا هنگام خرید محصولات لبنی به نشان سازمان غذا و دارو و شماره پروانه بهداشتی ساخت در زیر آن توجه کنند.
این گزارش یادآور شده است که مصرف لبنیات غیر پاستوریزه و غیر مجاز موجب ابتلا به بیماری های مشترک بین انسان و دام به ویژه تب مالت می شود.

۲۰۱۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس