تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴
هر شکایتی موجب جلوگیری از اکران فیلم نمی شود

لغو اکران عمومی مستند «من ناصر حجازی هستم» و حواشی این اتفاق باعث شد مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی درباره این توقیف توضیحاتی ارائه دهد.

به گزارش “گذار خبر” فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» روایت زندگی مرحوم ناصر حجازی اسطوره فوتبال استقلال و کشورمان، پس از اینکه برای اولین بار روز یکشنبه ۲۲ آذر در جشنواره فیلم سینماحقیقت به نمایش عمومی درآمد  قرار بود از روز بعد یعنی دوشنبه ۲۳ آذر در گروه هنر و تجربه به نمایش عمومی درآید. اما ساعات پایانی دوشنبه از طریق روابط عمومی هنر و تجربه اعلام شد که نمایش این فیلم متوقف شده است.

اعلام شد که در پی شکایت امیر قلعه نویی جلوی اکران عمومی این فیلم گرفته شده است.

حبیب ایل بیگی، مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی نیز با تایید این مطلب به ایرنا گفت: «شب گذشته نامه ای از شعبه ۱۰ دادگاه کارکنان دولت مبنی بر جلوگیری از اکران عمومی فیلم «من ناصر حجازی هستم» برای ما ارسال شد و اجرای دستور قضایی برای ما الزامی بود.»

او با اشاره به اینکه فیلم توقیف نشده است، ادامه داد:« با توجه به شکایتی که از این فیلم شده و تشخیص قاضی دادگاه، فعلا تا تشکیل دادگاه نهایی و اعلام حکم قطعی، اکران فیلم متوقف خواهد بود.»

مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در پاسخ به این سوال که اگر هر فیلمی شاکی شخصی داشته باشد از اکران آن جلوگیری خواهد شد؟ توضیح داد: اینگونه شکایت ها که از طریق قوه قضائیه پیگیری می شود، تصمیم گیری درباره آن هم کاملا به حکم قاضی بستگی دارد و اینطور نیست که هر شکایتی موجب جلوگیری از اکران فیلم شود.

بخش جنجالی این فیلم مربوط به دوران حضور امیر قلعه نویی دستیار سابق ناصر حجازی در کنار اوست و پیش از این گفته می شد که این بخش از فیلم به علت شکایت قلعه نویی از عوامل ساخت فیلم حذف خواهد شد، اما در عمل اینگونه نشد است و در نهایت با شکایت قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، مجوز اکران مستند من ناصر حجازی هستم از سوی مراجع قضایی متوقف شد.

بنابر اعلام گروه هنر و تجربه، سانس های نمایش مستند من ناصر حجازی هستم تا تعیین تکلیف این فیلم از سوی مراجع قانونی، در اختیار سایر فیلم های گروه هنر و تجربه قرار می گیرد. و درصورت تامین نظر مراجع قضایی، مستند من ناصرحجازی هستم در گروه هنر و تجربه به نمایش درخواهد آمد و سانس های آن متعاقبا اعلام می شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس