تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: ماموریت ما در تشکل، نیروسازی و جریان‌سازی است که لازمه آن بهره‌مندی از بهترین تبلیغ است و بهترین تبلیغ ساختن جامعه کوچک نمونه اسلامی است. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حامدعلامتی با اشاره به پایان کنگره دوازدهم اتحادیه انجمن‌های […]

[ad_1]

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: ماموریت ما در تشکل، نیروسازی و جریان‌سازی است که لازمه آن بهره‌مندی از بهترین تبلیغ است و بهترین تبلیغ ساختن جامعه کوچک نمونه اسلامی است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حامدعلامتی با اشاره به پایان کنگره دوازدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان اظهار کرد: طی روزهای برگزاری کنگره دوازدهم در اردوگاه شهید باهنر با طرح این سئوال که ویژگی‌های یک محیط تشکیلاتی مطلوب چیست اظهار کرد: شهید بهشتی در این زمینه سخنی دارند مبنی بر اینکه هیچ تبلیغی به اندازه ساختن یک جامعه کوچک نمونه اسلامی نمی‌تواند نافذ، موثر و پر برد باشد.

وی افزود: بر اساس این گفته، محیط کار خوب می‌تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد و این امر در الگودهی نیز موثر خواهد بود. ماموریت ما در تشکل، نیروسازی و جریان‌سازی است که لازمه آن بهره‌مندی از بهترین تبلیغ است و بهترین تبلیغ ساختن جامعه کوچک نمونه اسلامی است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه مقصود از محیط کار تشکیلاتی فضای فیزیکی برای فعالیت انجمن اسلامی اتحادیه در شهرستان، استان و دفترمرکزی است که محیط کوچک اسلامی برخوردار از ارتباطات است به نیت ۱۲ امام ۱۲ ویژگی تشکیلاتی را اینگونه بیان کرد: نخست حضور و بهره‌مندی از مربی است، به این معنی که اگر می‌خواهیم کار تشکیلاتی موفق داشته باشیم باید همواره تحت آموزش مربی و هدایت‌های آن باشیم تا تعالی و تربیت شکل بگیرد. دوم استحکام درونی و انسجام، به این معنی که روابط محکم و اثرگذار باید بین ارکان تشکیلات وجود داشته باشد.

علامتی ادامه داد: ویژگی سوم خلاقیت، ابتکار و نوآوری است. تنظیم وقت با نماز ویژگی چهارم است، به عبارتی کارها بر اساس وقت نماز برنامه‌ریزی شود و اعضای تشکیلات اوقات خود را با نماز تنظیم کنند. امر به معروف و نهی از منکر ویژگی پنجم است، این امر باید در محیط کار تشکیلاتی ساری و جاری باشد هر چند صریح مدنظر است اما با همدلی و مهربانی و احترام توام شود. حفظ حریم‌ها ویژگی ششم است، در محیط کار تشکیلاتی باید حریم‌ها حفظ شده و محرم و نامحرم تعریف شده باشد.


وی با بیان اینکه انجمن اسلامی محل بحث و گفتگو است گفت: به عبارتی جامعه کوچک اسلامی ما باید برخوردار از محیط بحث و گفتگو با روحیه تربیت و هم‌افزایی معرفتی باشد. احترام به پیشکسوت ویژگی هشتم است، آنان که تجربه دارند باید مورد تکریم و احترام قرار گرفته و حریم آنان حفظ شود چرا که به گردن همه ما حق دارند. ویژگی نهم محوریت قرآن، ذکر و توسل است، باید توسل و توکل در کار داشته باشیم، تا فضای معنوی در تشکیلات موج بزند و با قرآن کار را آغاز و با توسل پایان دهیم.

وی افزود: زیبایی و آراستگی محیط ویژگی دهم است، محیط باید زیبا و جذاب باشد تا برای مخاطب جالب و گیرا شود اما در عین حال ساده هم باشد. همچنین محیط باید محیط یادگیری باشد، آنچه باعث رشد و تعالی می‌شود بحث یادگیری است که از راه مطالعه و آموختن از دیگران میسر خواهد بود پس همواره در حال آموختن چیزهای جدید باشید. آخرین ویژگی مهربانی و صمیمیت است، در عین رقابت باید رفاقت داشت در محیط کاری باید روحیه دلسوزی، نهربانی و همدلی جاری باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس