تاریخ انتشار: ۱۱ اسف ۱۳۹۳

مردم ایران بی صبرانه منتظر نتیجه مذاکرات و نجات کشور هستند . به گزارش گذارنیوز صادق زیباکلام،استاد دانشگاه تهران درباره کاهش محبوبیت روحانی در جامعه ،گفت:یک ضرب المثل انگلیسی می گوید هیات منصفه برای شورکردن رفته و هنوز رای این هیات صادر نشده است این ضرب المثل کنایه از وضعیتی دارد که مقداری برای اظهارنظر […]

مردم ایران بی صبرانه منتظر نتیجه مذاکرات و نجات کشور هستند .

زیباکلام

به گزارش گذارنیوز صادق زیباکلام،استاد دانشگاه تهران درباره کاهش محبوبیت روحانی در جامعه ،گفت:یک ضرب المثل انگلیسی می گوید هیات منصفه برای شورکردن رفته و هنوز رای این هیات صادر نشده است این ضرب المثل کنایه از وضعیتی دارد که مقداری برای اظهارنظر کردن درباره محبوبیت آقای روحانی زود است ازاین رو باید زمان بیشتری به ایشان داد تا بتوان در این مورد قضاوت کرد.
وی افزود:مسلم این است که ما درحال حاضر نه تنها نمی توانیم به آقای روحانی نمره برجسته و بالایی بدهیم بلکه درست هم نیست که به ایشان نمره پایینی بدهیم.
این استاد دانشگاه اظهار داشت:به نظر من توافق هسته ای مقدار زیادی باعث افزایش محبوبیت آقای روحانی خواهد شد چراکه بسیاری از مردم ایران بی صبرانه منتظر نتیجه مذاکرات و نجات کشور هستند .
وی اظهار داشت:شواهد نشان می دهد مذاکرات بخوبی پیش می رود و توافق صورت می گیرد که این مساله باعث گسترش محبوبیت بسیار زیاد آقای روحانی خواهد شد البته اگر کسی بگوید محبوبیت ایشان کم و بیش به اندازه همان آرای خرداد ۹۲است  در مجموع درست گفته و رای ایشان دچار ریزش نشده است بنابراین اگر به آراء عمومی مراجعه کنیم آقای روحانی همان ۱۹میلیون رای را خواهد آورد.
زیباکلام درباره نتایج نظر سنجی یک موسسه آمریکایی که کاهش ۱۴درصدی محبوبیت روحانی را نشان داده ،گفت:اگر فرض کنیم این نظر سنجی درست و دقیق باشد من فکر می کنم بیشترین مساله ای که به محبوبیت آقای روحانی لطمه وارد کرده مسائل باقی مانده از سال ۸۸ است چراکه احساس می شود ایشان اقدام جدی در این مورد و بازتر شدن فضای سیاسی کشور انجام نداده است.
وی ادامه داد:یک درصد از کاهش محبوبیت آقای روحای را باید به مسائل اقتصادی نسبت داد چراکه مردم انتظار داشتند وضعیت اقتصادیشان بهبود بیشتری پیدا کند البته بیشترین علت این کاهش محبوبیت بازمی گردد به مساله حصر.
استاد دانشگاه تهران ضمن مخالفت با این تحلیل که روحانی فقط روی قشر خاصی سرمایه گذاری کرده ،گفت:بسیاری از سخنان آقای روحانی نشان می دهد که ایشان اقشار محروم جامعه را در نظر گرفته است البته آقای روحانی آن میزان تحرکات پوپولیستی که آقای احمدی نژاد داشت را ندارد.
وی گفت:هنر بزرگ آقای احمدی نژاد این بود که بخوبی توانست با حرکت پوپولیستی حمایت افراد فرودست جامعه را به خود جلب کند درواقع جمعیت هدف ایشان افراد کم سواد ،اقشار تهیدست ،فرو دست جامعه و کشاورز بود و کاری به تحصیلکرده ها ،افراد دانشگاهی و فرهیختگان نداشت.
زیباکلام با تاکید براین مطلب که روحانی تلاش کرده جمعیت مخاطب خود را گسترده تر کند،گفت:اگر آقای روحانی در امر توافق هسته ای موفق شود به طور حتم برای دور دوم رییس جمهور می شود اما در غیراینصورت بنده بعید می دانم که در دور دوم شانسی داشته باشد چراکه وضع اقتصادی ایران آنچنان فلج می شود که ایشان نمی تواند برای دور دوم برنده شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس