تاریخ انتشار: ۱۷ بهم ۱۳۹۴

در واقع نگاه دولت آقای روحانی به سیاست خارجی در دولت آقای خاتمی به وجود آمده بود که آن سیاست خارجی تنش‌زدایی نام گرفته بود.

به گزارش “گذارنیوز” و به نقل از ایلنا  صادق زیباکلام در خصوص وضعیت سیاست خارجی ایران با اجرایی شدن برجام گفت: برجام تفاوتی با گذشته برای ایران به وجود نیاورده است؛ در واقع آنچه موجب تفاوت شده است، رویکرد دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی است.

او با اشاره به سیاست خارجی دولت نهم و دهم اظهار داشت: دولت احمدی‌نژاد رویکرد ایدئولوژیک به سیاست خارجی داشت و شعار مدیریت جهان و فروپاشی آمریکا و … می‌داد، اما دولت آقای روحانی شعار نمی‌دهد و منافع ملی را دنبال می‌کند یعنی خیر و صلاح مملکت را می‌بیند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: در واقع نگاه دولت آقای روحانی به سیاست خارجی در دولت آقای خاتمی به وجود آمده بود که آن سیاست خارجی تنش‌زدایی نام گرفته بود.

او با بیان اینکه برجام محصول نگاه غیر غرب‌ستیزانه و مبتنی بر منافع ملی است، تصریح کرد: البته نهادهای دیگری هستند که همچنان بر طبل نابودی و شعارزدگی می‌کوبند، اما آنچه توسط دولت دنبال می‌شود نگاه دوستانه به سایر کشورها و تنش‌زدایی است.

زیباکلام افزود: برجام موجب شد دنیا متوجه شود دولت ایران نگاه ایدئولوژیک به مسائل ندارد و محور نگاهش منافع ملی است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس