تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مردی که با پوشش نظامی و معرفی خود به عنوان مامور، اقدام به زورگیری و اخاذی از کارگران فصلی افغانستانی کرده بود، دستگیر شد. به گزارش فرهیختگان، رسیدگی به پرونده سرقت‌های متوالی از کارگران فصلی، پس از اعلام چندین شکایت از طرف اتباع افغان در محدوده میدان هفت‌تیر و خیابان قائم‌مقام فراهانی در دستور […]

[ad_1]

مردی که با پوشش نظامی و معرفی خود به عنوان مامور، اقدام به زورگیری و اخاذی از کارگران فصلی افغانستانی کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش فرهیختگان، رسیدگی به پرونده سرقت‌های متوالی از کارگران فصلی، پس از اعلام چندین شکایت از طرف اتباع افغان در محدوده میدان هفت‌تیر و خیابان قائم‌مقام فراهانی در دستور کار کلانتری ۱۰۵ سنایی قرار گرفت.

 در تحقیقات به عمل آمده، مشخص شد که فردی با لباس نظامی به کارگران فصلی افغانستانی مراجعه کرده و با معرفی خود به‌عنوان مامور اقدام به اخاذی، زورگیری و سرقت از آنها کرده است.

 موسوی، رئیس کلانتری ۱۰۵ سنایی، درباره این خبر گفت: «در بررسی‌های انجام‌شده از مالباختگان چهره فرضی متهم تحت تعقیب به دست آمد و این تصویر میان گشت‌های انتظامی کلانتری توزیع شد تا در صورت مشاهده، او را دستگیر کنند، تا اینکه مدتی بعد یکی از گشت‌های انتظامی که در حال گشت‌زنی در محدوده میدان هفتم تیر بود، یک کارگر افغان را با صورتی خون‌آلود در خیابان مشاهده کردند و برای بررسی موضوع به سراغ او رفتند.»

این فرد اعلام کرد که از کارگران ساختمانی همان محدوده است و چند دقیقه پیش فردی با لباس نظامی و سلاح سرد وارد استراحتگاه آنها شده و با تهدید، ضمن ضرب و جرح، اقدام به اخاذی از آنها کرده و متواری شده است.

موسوی با اشاره به اقدام ماموران برای دستگیری این فرد، گفت:‌ «با توجه به اینکه امکان داشت این فرد هنوز در محل حضور داشته باشد، بلافاصله ماموران گشت انتظامی برای دستگیری او به محل اعزام شدند و پس از ورود، فردی را که ملبس به لباس نظامی بود و در حال زورگیری و اخاذی از کارگران ساختمانی افغان بود، مشاهده و او را بازداشت کردند.

 متهم دستگیرشده بعد از انتقال به کلانتری به جرائم خود مبنی‌بر جعل عنوان، حمل سلاح سرد، زورگیری و اخاذی از کارگران فصلی و ساختمانی افغان اعتراف کرد و پس از تکمیل پرونده برای تحقیقات تخصصی به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.»

پلیس از مردم خواست که در مواجهه با ماموران پلیس، حتما از آنها درخواست کارت شناسایی کنند.

[ad_2]

منبع:پارسینه

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس