تاریخ انتشار: ۲۹ اسف ۱۳۹۴

هم اکنون ۱۵ درصد از پرسنل نیروهای نظامی آمریکا را زنان تشکیل می دهند. این نخستین بار است که یک زن عهده دار چنین پست نظامی در آمریکا می شود.

“لوری. جی. رابینسون ” ژنرال نیروی هوایی آمریکا و فرمانده کنونی “نیروی هوایی پاسیفیک” این کشور قرار است به فرماندهی عملیات های شمال ( US Northern Command (NORTHCOM وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برسد.

به گزارش “گذارنیوز”  به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز جمعه در واشنگتن اعلام کرد باراک اوباما رییس جمهوری این کشور خانم رابینسون را به عنوان فرمانده جدید عملیات های شمال وزارت دفاع آمریکا معرفی کرده است.

محدوده تحت فرماندهی این ژنرال زن، دفاع از امنیت سرزمینی ایالات متحده آمریکا در قاره آمریکای شمالی از آلاسکا گرفته  تا حوزه کاراییب خواهد بود.

این نخستین بار است که یک ژنرال زن عهده دار چنین پست نظامی خواهد بود.

فرماندهی خانم رابینسون باید به تایید مجلس سنا برسد. گفتنی است هم اکنون ۱۵ درصد از پرسنل نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا را زنان تشکیل می دهند.

پُست فرماندهی عملیات های شمال وزارت دفاع آمریکا که مقر آن در شهر ” کلرادو اسپرینگز” قرار دارد پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر و به منظور ایجاد هماهنگی در بخش های مختلف نظامی برای مقابله با تهدیداتی که محدوده سرزمینی آمریکا را هدف گرفته اند، ایجاد شده است.

ژنرال لوری .جی. رابینسون

 

یک زن به فرماندهی عملیات پنتاگون می رسد (+عکس)

یک زن به فرماندهی عملیات پنتاگون می رسد (+عکس)

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس