تاریخ انتشار: ۲۰ خرد ۱۳۹۵

– رئیس دادگستری شهرستان قائمشهر از افزایش آمار طلاق توافقی در این شهرستان خبرداد و گفت : این نوع طلاق در دو ماه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۳ درصد افزایش یافت .

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
حجت الاسلام سید جواد برهانی شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه خانواده قائمشهر که با موضوع طلاق و آسیب های اجتماعی برگزار شد ، ادامه داد : ۱۵۰ مورد طلاق توافقی در دو ماه نخست امسال در قائمشهر انجام شد .
وی ادامه داد : در ۵۵ مورد از این وقایع طلاق ، زوجه درخواست طلاق داشتند و ۵۵ مورد درخواست طلاق ها به دلیل عدم سازش و مابقی به علت دلایل دیگر بود .
رئیس دادگستری قائمشهر از مراکز مشاوره در راهنمایی زوجین به عنوان مجموعه های تاثیر گذار بر سازش افراد نام برد ، افزود : دادگستری آمادگی دارد تا تمامی پرونده های طلاق قبل از ثبت در مراجع قضایی به واحد مشاوره برای سازش ارجاع دهد .
وی افزود:پرونده های با قابلیت صلح و سازش زوجین که به دو شعبه خانواده دادگستری قائمشهر ارسال می شود به مراکز مشاوره ارجاع داده می شود تا امید به بازگشت زندگی محقق شود .
***کاهش طلاق در قائمشهر ، دستور کار جدی مسئولان ذیربط
فرماندار شهرستان قائمشهر ، کاهش میزان طلاق را به عنوان دستور کار جدی مسئولان ، دستگاه های اجرایی و تشکل های مردم نهاد در این شهرستان نام برد .
مهدی محمدی گفت : برنامه ریزی مدون و موثر برای کاهش این واقعه ناپسند در جامعه می بایست ارائه شود .
وی از دستگاه های اجرایی مرتبط و تشکل های مردم نهاد خواست تا با بررسی های کارشناسی ، راهکارهای کاهش طلاق و روابط احساسی را ارائه بکنند .
فرماندار قائمشهر در توصیف وضعیت آمار طلاق در شهرستان آن را نامناسب توصیف کرد و گفت : نبود تفاهم اخلاقی،دخالت خانواده ها،ترک زندگی و اعتیاد به مواد مخدر اصلی ترین عوامل طلاق است.
وی ادامه داد : اکثر واقعه طلاق در سنین جوانی رخ می دهد که این مساله با تاثیر منفی در جوانان باعث رفتارهای ناهنجار در این قشر می شود .
*** زوج های کمیته امداد نمونه های موفق زندگی زناشویی
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان قائمشهر که واقعه طلاق در میان زوج های این نهاد را اندک دانست ، گفت: دو درصد از هشت هزار ازدواج زوج های جوان این نهاد در مدت پنج سال اخیر منجر به طلاق شد .
ابوالحسن رنجبر ادامه داد : برگزاری دوره های آموزشی ۴۰ ساعته برای زوج های جوان قبل از ازدواج ، در آموزش و آماده سازی آنها برای زندگی تاثیر بسزایی دارد .
براساس آمارهای رسمی بیش از ۶۰ درصد طلاق های صورت گرفته در قائمشهر توافقی است ، همچنین شغل ۷۹ درصد از مردانی که سال گذشته در قائمشهر زندگی مشترکشان با طلاق از هم پاشید ، آزاد اعلام شد.
همچنین در دو ماه نخست امسال ۲۴۵ فقره پرونده طلاق به دادگاه شهرستان قائمشهر ارجاع شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش ، بیش از ۲۰ درصد افزایش دارد.
دادستان قائمشهر آمار طلاق سال گذشته در این شهرستان را یکهزار و ۳۲۹ فقره اعلام کرد و گفت: ۹۰۹ فقره از این تعداد معادل بیش از ۶۷ درصد طلاق توافقی بود.
شهرستان قائمشهر بر اساس آخرین آمار رسمی حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.
م م /۲۰۹۶/۱۸۹۹

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس