تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ولید بن طلال بن عبدالعزیزآل سعود یکی از بانفوذترین و ثروتمندترین شاهزادگان عربستان سعودی مدتهاست که نامش در فهرست ثروتمندترین افراد جهان طبق روایت مجله ‘فوربس’دیده می شود. به گزارش ایرنا به نقل اسپوتنیک، شاهزاده طلال ضمن شهره بودن به کارآفرینی و سرمایه گذاری دوستدار پر حرارت تجملات نیز هست. مدتهاست شاهزاده ولید عاشق […]

[ad_1]

ولید بن طلال بن عبدالعزیزآل سعود یکی از بانفوذترین و ثروتمندترین شاهزادگان عربستان سعودی مدتهاست که نامش در فهرست ثروتمندترین افراد جهان طبق روایت مجله ‘فوربس’دیده می شود.

به گزارش ایرنا به نقل اسپوتنیک، شاهزاده طلال ضمن شهره بودن به کارآفرینی و سرمایه گذاری دوستدار پر حرارت تجملات نیز هست.

مدتهاست شاهزاده ولید عاشق خودروها، کشتی های تفریحی و هواپیما های مجلل شده است. 

وی با هواپیمای شخصی بویئنگ ۷۴۷ خود سفر می کند که قیمت آن ۲۲۰ میلیون دلار است.

این هواپیما جزو ده هواپیمای خصوصی برتر جهان از لحاظ قیمت است و در داخل آن میز بزرگ غذاخوری، اتاق خواب مجلل و همچنین تخت سلطنت طلایی متعلق به خاندان سعودی وجود دارد. 

در هر سفر ۱۴ مهماندار در خدمت این شاهزاده هستند. شاهزاده ولید فقط صاحب این هواپیما نیست. علاوه بر بوئینگ او همچنین مالک گران قیمت ترین مدل اختصاصی هواپیمای ایرباس (Airbus A380) است که بهای آن ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده می شود که البته براساس برخی از شایعات این هواپیما به یک شخص ناشناس در قطر فروخته شده است.

در این ایرباس سالن کنسرت، حمام ترکی، گاراژ خودرور ‘رولزرویس’ و حتی اتاق عبادت دارای قالیچه های الکترونیکی وجود دارد که به طور خودکار به سوی قبله در مکه می چرخند !

شاهزاده سعودی چند ماه پیش چندین مدل های نمایشگاهی از خودروهای لوکس بوگاتی را خریداری کرد که فقط یک دستگاه از هرکدام از آنها به عنوان پیش نمونه ساخته شده اند. 

وی برای خرید این دو خودرو اندکی بیش از پنج میلیون دلار پرداخت کرد.

ولید بن طلال بن عبدالعزیز، متولد ۷ مارس ۱۹۵۵به عنوان ثروتمندترین فرد جهان عرب شناخته می شد. بن طلال، فرزندِ طلال بن عبدالعزیز و نوهٔ عبدالعزیز آل سعود، بنیان گذار عربستان سعودی و برادرزاده پادشاهانِ بعدی آن کشور است.

ولید بن طلال در ماه مارس ۲۰۱۳ با دارایی خالصِ ۲۰ میلیارد دلار، در فهرست ثروتمندترین افراد جهان که توسط مجله فوربز منتشر شد، در رتبهٔ ۲۶ قرار گرفت.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس