تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۴
واکنش وزیر بهداشت به سیاسی‌کاری دلواپسان؛

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور درباره نگرانی برخی دلواپسنسبت به سفر وزیر امورخارجه فرانسه به ایران گفت: زنده کردن پرونده فرآورده‌‌های خونی آلوده همزمان با توافق هسته‌ای و مخالفت با سفر فابیوس به ایران از سر نوع‌دوستی و خیرخواهی نیست، بلکه این پرونده بیشتر چهره سیاسی پیدا کرده است.

به گزارش گذارنیوز، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه برنامه تقدیر از مجریان برتر ارتقای سلامت مادر و نوزاد درباره سفر لوران فابیوس به ایران و غرامت پرداخت نشده بیماران پرونده فرآورده‌های خونی آلوده گفت: من سیاسی نیستم و از سیاست هم سر در نمی‌آورم اما می‌دانم دستاورد ارزشمندی برای ایران ایجاد شده که بعد از آن مقام معظم رهبری، صفت نیکی را به تیم مذاکرات هسته ای نسبت دادند که تاکنون برای هیچ کسی به کار نبرده بودند. بنابراین من به این موضوع افتخار می‌کنم و در خلوت خود با آقای دکتر ظریف نیز گفته‌ام که برای همکاری با چنین تیمی افتخار می‌کنم.

وزیر بهداشت افزود: مقام معظم رهبری بعد از توافقات حاصل شده در نماز عید فطر فرمودند نباید اجازه دهیم توافق حاصل شده از مسیر خود خارج شود و اگر کسی نقدی دارد باید آن را انجام دهد اما مردم نباید دو دسته شوند.

هاشمی گفت: فابیوس یک چهره بین المللی و برآمده از رای مردم فرانسه است، بنابراین درست نیست که با مخالفت با سفر او به ایران چهره غیر منطقی از خود به دنیا معرفی کنیم زیرا موضوع پرونده واردات فرآورده های خونی آلوده یک دعوای حقوقی است که در مجامع بین‌المللی مطرح شده و نسبت به آن نیز شکایت شده است اما اگر ضعیف عمل کردیم این متوجه دستگاه قضائی مجامع بین المللی و سلامت است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید شأن ملی خود را حفظ کنیم و اجازه دهیم، مسئولان تصمیم گیرنده نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند، گفت: ما نباید بگذاریم توافق حاصل شده و عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای دچار چالش شود، بلکه باید کاری کنیم تا تیم مذاکرات راحت و تحت هدایت رهبری و قوای سه گانه به فعالیت خود ادامه دهد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه غرامت بیماران پرونده فرآورده‌های خونی آلوده همچنان در حال پرداخت است گفت: این پرونده بیشتر سیاسی شده و از فضای سلامت خود دور شده است و من گمان می‌کنم زنده شدن این موضوع همزمان با توافق هسته‌ای از سر نوع‌دوستی و خیرخواهی نیست.

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در سال ۱۳۶۲ وزارت بهداشت موضوع آلوده بودن فرآورده‌های خونی را تکذیب کرده است، گفت: از آن زمان تاکنون وزرای زیادی بر سر کار آمده‌اند اما من گمان نمی‌کنم وزارت بهداشت این موضوع را تکذیب کرده باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس