تاریخ انتشار: ۱۰ مرد ۱۳۹۴
زندانی برای قتل مخالفان سیاسی رژیم بعث;

این زندان که زمانی محل جنایات رژیم دیکتاتوری صدام علیه کردها بود امروز مامن بیش از ۱۴۷۰ آواره سوری است. پروژه کودکان در آنجا “هنر قصر” نام گرفته و یک سازمان غیر دولتی به نام “رایز فاندیشن” از آن حمایت می کند.” تام رابینسون مدیر این پروژه در این باره می گوید:”هدف مان افزایش حس همکاری جمعی در میان کودکان است که خروجی خلاقانه ای را هم به همراه دارد

روزنامه بریتانیایی “دیلی تلگراف” با انتشار گزارشی به زندان سابق دوران صدام حسین اشاره کرده که از آن تحت عنوان “قصر” یاد می شود.

به گزارش گذارنیوز این زندان که روزگاری مکانی تاریک و دلگیر بوده و از آن برای قتل مخالفان سیاسی رژیم بعثی عراق استفاده می شد اکنون تبدیل به محلی برای اجرای پروژه نقاشی کودکان آواره سوری تبدیل شده است.

این روزنامه بریتانیایی درباره هنرمندی کودکان و نوجوانان آواره سوری در عراق می نویسد:”یک دختر ۱۴ ساله پسربچه ای خونین را می کشد. او اویزان و اعدام شده است. این تصویر مربوط به نوروز هستند یک آواره کرد سوری که خانواده اش در سال ۲۰۱۲ میلادی مجبور به فرار از دمشق شداند زمانی که بحران و جنگ داخلی به بدترین حد ممکن رسیده بود.”

این روزنامه در ادامه می نویسد:”این زندان که زمانی محل جنایات رژیم دیکتاتوری صدام علیه کردها بود امروز مامن بیش از ۱۴۷۰ آواره سوری است. پروژه کودکان در آنجا “هنر قصر” نام گرفته و یک سازمان غیر دولتی به نام “رایز فاندیشن” از آن حمایت می کند.” تام رابینسون مدیر این پروژه در این باره می گوید:”هدف مان افزایش حس همکاری جمعی در میان کودکان است که خروجی خلاقانه ای را هم به همراه دارد.

نسرین ۱۵ ساله یکی دیگر از کودکان دیگری است که در آن محل هنر خود را در معرض نمایش می گذارد او می گوید:”دوست دارم جنگ در سوریه هر چه زودتر تمام شود. من دوستانم، مدرسه و معلم هایم را از دست دادم. دوست دارم هر چه زودتر به قمیشلی بازگردم.”

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس