تاریخ انتشار: ۱۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها و اقدامت تامینی و تربیتی کشور درخصوص اینکه آیا زندان اوین از سوی کارشناسان قیمت گذاری شده است یا خیر، افزود: کارشناسان بررسی و نظارت خود را انجام دادند اما هنوز قیمت را به ما اعلام نکردند. به گزارش ایرنا اصغر جهانگیر روز چهارشنبه در حاشیه مراسم اعطای سومین […]

[ad_1]

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها و اقدامت تامینی و تربیتی کشور درخصوص اینکه آیا زندان اوین از سوی کارشناسان قیمت گذاری شده است یا خیر، افزود: کارشناسان بررسی و نظارت خود را انجام دادند اما هنوز قیمت را به ما اعلام نکردند.

به گزارش ایرنا اصغر جهانگیر روز چهارشنبه در حاشیه مراسم اعطای سومین جایزه حقوق بشر اسلامی درباره آخرین وضعیت واگذاری اوین در جمع خبرنگاران گفت: یک جلسه ای در دفتر شهردار تهران با حضور معاونین دو طرف برگزار ومقرر شد کارشناسان سازمان زندان ها و شهرداری موضوع را بررسی کنند.

وی در ادامه بیان کرد:در همین ارتباط یک تفاهم نامه طراحی شده است که برای شهرداری ارسال کردیم تا نظرشان را بدهند وبه دنبال آن اقدامات بعدی را انجام خواهیم داد.

جهانگیر در خصوص آخرین وضعیت پابندها و دستبندهای الکترونیک نیز تصریح کرد: پابندهای و دستبندهای الکترونیک طی دو مرحله بررسی شد که در مرحله نخست یک سری پابند و دستبند از یکی از کشورهای خارجی خریداری و در ایران آزمایش شد اما به دلیل مشکلاتی که داشت نتوانست جوابگوی نیازمندی های ما باشد به همین خاطر دستبندهای خارجی کنار گذاشته شد.

وی افزود: در مرحله دوم با معاونت فناوری و انفورماتیک قوه قضائیه قراردادی را منعقد کردیم و به صورت بومی، پابند جدیدی طراحی شد که به صورت آزمایشی در حال اجراست واشکالات این طرح نیز در حال بررسی و رفع و رجوع است؛ البته این کار نیاز به یک سری دستورالعمل و آئین نامه داشت که نوشته شده و در حال تصویب است.

سازمان زندان ها هزار میلیارد تومان کمبود بودجه دارد

رئیس سازمان زندان ها به کمبود بودجه دستگاه قضایی کشور اشاره کرد و افزود: سازمان ما یک سازمان مظلوم است و هم اکنون بیش از هزار میلیارد تومان کمبود بودجه داریم.

وی با بیان اینکه زندانیان ما نیازمند آموزش و بهداشت و درمان هستند ،تصریح کرد: بسیاری از افرادی که وارد زندانها می شوند اعتیاد داشته و نیاز به درمان دارند.

هشتم تیرماه سال جاری رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اعلام کرده بود که پیش نویس تفاهمنامه تبدیل زندان اوین به پارک عمومی آماده شد و تا چند روز دیگر به شهرداری تهران ارسال می شود.

وی در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه در جمع خبرنگاران افزوده بود: تعهدات دو طرف در این پیش نویس مطرح شده است.

وی تاکید کرده بود: باید با شهرداری توافق کنیم که مکان های مورد نیاز ما تحویل داده شود تا امکان انتقال زندانیان به جای جدید را داشته باشیم؛ ضمن اینکه بیشتر زندان های ما در استان البرز قرار دارد و به همین دلیل باید برای تهران، زندان مخصوصی داشته باشیم.

پیش از آن در دهم خردادماه شهردار تهران اعلام کرده بود: رییس قوه قضاییه موافقت خود را با تبدیل زندان اوین به پارک عمومی بیان کرده و مقدمات تبدیل این زندان انجام می شود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس