تاریخ انتشار: ۱۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] تعداد هشت هزار و ۸۱۹ محکوم مالی غیر کلاهبرداری در زندان های کشور، تحمل حبس می کنند که ازاین محکومان، تعداد ۲ هزار و ۱۲ تن ، زندانی مهریه و ۴۲۶ تن را بدهکاران نفقه شامل می‌شوند. مدیرعامل ستاد دیه کشور از تحمل حبس ۶ هزار و ۲۸۱ زندانی چک در زندان های کشور […]

[ad_1]

تعداد هشت هزار و ۸۱۹ محکوم مالی غیر کلاهبرداری در زندان های کشور، تحمل حبس می کنند که ازاین محکومان، تعداد ۲ هزار و ۱۲ تن ، زندانی مهریه و ۴۲۶ تن را بدهکاران نفقه شامل می‌شوند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور از تحمل حبس ۶ هزار و ۲۸۱ زندانی چک در زندان های کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد دیه کشور ، سید اسدالله جولایی افزود:  البته طبق استعلام از گزارش مددکاران زندان‌ها و اطلاعات گروه‌های تحقیق ستاددیه ،‌فقط سه هزار و ۸۲۵ تن از این زندانیان، مشمول کمک ستاد دیه هستند و این بیش از ۶ هزار زندانی چک در کشورمجموعه حمایتی در حال رسیدگی به پرونده این افراد است.

وی ادامه داد: محکومان مالی غیرمشمول ستاد دیه هرچند یک فقره بدهی بابت موضوعات غیرعمد و غیرکلاهبرداری دارند اما آن‌ها به علت تعدد جرائم و تخلفات دیگری که در پرونده قضائی دارند و همچنین مشخص نبودن حکم قطعی و نهائی آنان، امکان دریافت هیچ گونه تسهیلاتی از سوی ستاد دیه برای آن‌ها نیست.

مدیرعامل ستاد دیه کشور تصریح کرد: تعداد هشت هزار و ۸۱۹ محکوم مالی غیر کلاهبرداری در زندان های کشور، تحمل حبس می کنند که ازاین محکومان، تعداد ۲ هزار و ۱۲ تن ، زندانی مهریه و ۴۲۶ تن را بدهکاران نفقه شامل می‌شوند.

وی اظهارکرد: هم‌اکنون نزدیک به ۱۰ هزار زندانی غیر عمد در زندان‌های سطح کشور داریم که از این تعداد متاسفانه هشت هزار و ۸۱۹ محکوم را بدهکاران مالی غیر کلاهبرداری و مابقی را هم محکومان دیه حوادث کارگاهی و حوادث فوتی و جرحی ناشی از تصادفات رانندگی تشکیل داده‌اند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور در خصوص چگونگی پرداخت وام به افراد زندانی و محکومان مالی غیرعمد گفت: پس از احراز صلاحیت واجدین دریافت وام‌های بانکی افراد محبوس باید تضامین معتبر ارائه کنند تا بانک‌های عامل هرچه سریع‌تر و بنا بر موقعیت خاص هر فرد و با در نظر گرفتن گزارش کارشناسی ستاد دیه به پرداخت وارائه تسهیلات مالی اقدام کنند.

جولایی درباره استان تهران هم افزود: این استان بیشترین محکوم و زندانی چک را در سطح کشور دارد به نحوی که اگر آمار محکومان چک در ۱۰ استان قزوین، سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان، خراسان‌جنوبی، بوشهر و غیره را با هم جمع کنیم باز به تعداد زندانیان چک در پایتخت کشور نمی‌رسند.

وی خاطرنشان کرد: شهر تهران با ۵۷۰ زندانی چک ، استان فارس با ۴۶۵زندانی چک و استان گیلان با ۴۳۸ به ترتیب بیشترین زندانیان چک را در سطح کشور دارند.

مدیرعامل ستادیه کشور ادامه داد: استان قزوین در بین استان‌های کشور فقط با سه زندانی چک، استان سیستان و بلوچستان با ۱۷ زندانی چک و استان یزد با ۴۹ زندانی به ترتیب کم‌ترین آمار زندانیان مالی مربوط به چک را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده اند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس