تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۱۳۹۵

– مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر گفت: شش زندانی جرایم غیرعمد شهرستان گناوه در زندان های استان بوشهر بسر می برند که هفت میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال بدهی دارند.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، سیداسماعیل موسوی روز سه شنبه در جمع اعضای شورای اداری شهرستان گناوه افزود: برای آزادی این زندانیان انتظار داریم همه خیرین و افرادی که تمکن مالی دارند ستاد را یاری کنند تا جشن آزادی آنان را بصورت یکجا باحضور مسئولان و مردم در این شهرستان برگزار کنیم.
وی اظهارکرد: پارسال ۹ زندانی جرایم غیرعمد از گناوه با بدهی شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در زندان بسر می برند که با کمک های بلاعوض این ستاد، گذشت شاکی، کمک خیرین و اعطای تسهیلات ۱۵ تا ۲۰ ساله با کارمزد ۴ درصدی آزاد شدند.
موسوی ، از شاکیان زندانی به عنوان بزرگترین خیرین ستاد یاد کرد و گفت: شاکیان بلحاظ اینکه از حقوق حقه خود که قانون مشخص کرده می گذرند و بدون دریافت حقی یا حداقل حق خود با ابراز رضایت باعث آزادی زندانی نه یک نفر بلکه دو خانواده می شوند، جا دارد از این افراد در تمامی مراسم ها تقدیر شود.
مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر با اشاره به اینکه شهرستان گناوه دارای ظرفیت و قابلیت های زیادی است و ستاد نگاه خاصی به آن دارد، گفت: همه ساله در ماه مبارک رمضان جشن گلریزان در شهر گناوه درمقایسه با شهرهای دیگر استان باشکوه هرچه تمام تر به همت مسئولان وخیرین برگزار می شود.
مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر بیان کرد: امسال جشن گلریزان در ۲۴ نقطه استان بوشهر درطول ماه مبارک رمضان برگزار می شود که در شهرستان گناوه ۳۱ خرداد ماه جاری مصادف با ۱۴ رمضان در مصلای جمعه پیش بینی شده است.
وی به شکل گیری و هدف ستاد و فرایندی که در کمک به زندانیان دنبال می کند اشاره کرد و گفت: ستاد دیه یک نهاد مردمی است و برنامه ریزی های آن برای آزادی زندانیان تنها به کمک مادی معطوف نشده بلکه ایجاد انگیزه، ترغیب و همگرایی و نوعدوستی را دربین خانواده زندانی و زندانی و شاکی برقرار می کند.
موسوی گفت: قبل از تشکیل ستاد دیه، عده ای از افراد که درجامعه مرتکب جرایم غیرعمد می شدند در زندان ها تا زمانی که دین شان را ادا نمی کردند باقی می مانند و این مساله سبب می شد تا بر تعداد آنان افزوده شود و مسایل و مشکلات عدیده ای برای خانواده های زندانی و جامعه بوجود آید.
وی اظهارکرد: حضور و کمک مردم در جشن گلریزان اثر و نقش مهمی در فراهم کردن یک جامعه سالم و ثبات اجتماعی ایفا خواهد کرد.
شهرستان گناوه با ۹۲ هزارنفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری شمال مرکز استان بوشهر قراردارد.
۶۱۶۴/۱۶۵۶

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس