تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] آمریکا برای نخستین بار یک گونه زنبور را در فهرست گونه‌های در معرض خطر قرار داد. به گزارش ایسنا، آمریکا هفت زیرگونه از زنبورهای صورت زرد هاوایی را در فهرست گونه‌های در معرض انقراض قرار داده است. این نخستین بار است که یک گونه زنبور در بالای فهرست جانوران در معرض خطر آمریکا قرار […]

[ad_1]

آمریکا برای نخستین بار یک گونه زنبور را در فهرست گونه‌های در معرض خطر قرار داد.

به گزارش ایسنا، آمریکا هفت زیرگونه از زنبورهای صورت زرد هاوایی را در فهرست گونه‌های در معرض انقراض قرار داده است. این نخستین بار است که یک گونه زنبور در بالای فهرست جانوران در معرض خطر آمریکا قرار می‌گیرد.

فعالان حفاظت محیط‌ زیست می‌گویند که این زنبورها به علت از دست دادن زیستگاه طبیعی خود، آتش سوزی‌های مکرر در جنگل‌ها ‌و همچنین ورود گونه‌هایی از زنبوران غیربومی به قلمرو آنها در معرض انقراض قرار گرفته‌اند.

زنبورها نقشی حیاتی در بارور کردن درختان و مراتع دارند و چنانچه نسل این گونه از زنبورها در هاوایی منقرض شود، بخش وسیعی از محیط زیست این منطقه از آمریکا در معرض نابودی قرار خواهد گرفت.

قرار گرفتن نام این گونه زنبورهای صورت زرد در فهرست گونه‌های در معرض خطر، حاصل سال‌ها تحقیق و مشاهده گروه‌های حافظ محیط‌ زیست از جمله انجمن “زیرسز” بوده است.

“سارینا جپسن” مدیر بخش حیوانات در معرض نابودی انجمن زیرسز گفته اگر چه زنبورهای صورت زرد تقریبا در همه نقاط جهان یافت می‌شوند اما این زیرگونه خاص، بومی جزایر هاوایی است و نقشی حیاتی در بارور کردن گونه‌های گیاهی بومی و منحصر به فرد هاوایی دارد.

به گزارش بی‌بی‌سی، به گفته این کارشناس محیط‌ زیست، اگر چه ممکن است گونه‌های گیاهی که تاکنون توسط این گونه زنبور بارور می‌شدند در آینده هم توسط گونه‌های دیگر زنبور بارور شوند اما این احتمال هم وجود دارد که با منقرض شدن این هفت زیرگونه از زنبورهای صورت زرد، آن گونه‌های گیاهی نیز منقرض شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس