تاریخ انتشار: ۱۷ خرد ۱۳۹۴

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار سرکار خانم مولاوردی و معاونین ایشان در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و چند تن از زنان مسؤول در وزارتخانه‌ها، زنان را نیمی از جامعه دانست و گفت: زنان ایرانی مسلمان در طول تاریخ نشان داده‌اند که از لحاظ علمی و مدیریتی، ظرفیت‌های بسیار بالایی برای […]

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار سرکار خانم مولاوردی و معاونین ایشان در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و چند تن از زنان مسؤول در وزارتخانه‌ها، زنان را نیمی از جامعه دانست و گفت: زنان ایرانی مسلمان در طول تاریخ نشان داده‌اند که از لحاظ علمی و مدیریتی، ظرفیت‌های بسیار بالایی برای پیشرفت و مدیریت کارها در جامعه دارند.

رفسنجانی

به گزارش  گذارنیوز،رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح مشکلات واقعی مربوط به زنان درجامعه به ویژه زنان سرپرست خانوار، به معضل طلاق و بیکاری به عنوان نمونه این مشکلات اشاره کرد و گفت: برای ایجاد اشتغال باید برنامه‌های مدون و اجرای موفق داشته باشیم تا به همکاری جوانان تحصیلکرده دختر و پسر به رونق تولید برسیم.
 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با یادآوری مشکلات آموزش و پرورش برای احقاق حقوق معلم‌ها و حق معنوی دانش‌آموزان برای تحصیل در مقاطع عالی، گفت: معلم‌ها، قشر فرهیخته‌ای هستند که می‌توانند جامعه را به سوی فرهنگ خودباوری سوق دهند.
ایشان با تأکید بر نقش زنان در عرصه‌های سیاسی کشور به ویژه مقطع انتخابات گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر جامعه‌ای می‌توانند در هر انتخاباتی به نامزدهای خود رأی دهند و اینکه زنان نامزد در انتخابات، رأی کافی را نمی‌آورند، به جماعت آنان در جامعه بستگی دارد.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر جانفشانی‌های ایثارگران به ویژه همسر و اعضای خانواده آنان برای اسلام، ایران و انقلاب گفت: ایثارگران و خانواده‌های آنها حق بزرگی بر گردن جامعه دارند و باید ادا شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مشکلات اداری را برای رسیدگی به مسائل امور زنان و رفع مشکلات آنان، پیچیده و مزاحم خواند و گفت: همه باید برای تحقق اهداف انقلاب درباره زنان و ارتقای جایگاه آنان در جامعه تلاش کنیم.
ایشان برنامه‌ریزی‌های معاونت امور زنان و خانواده را برای تقویت نقش زنان جامعه و فراگیری سراسر کشور مؤثر دانست و گفت: امیدوارم به کارهای خود ادامه دهید و زنان جامعه نیز با مشارکت در امور ثابت کنند که برای تعمیق اعتدال تلاش می‌کنند.
در ابتدای این مراسم، خانم مولاوردی، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و چند تن از خانم‌ها ضمن تشریح برنامه‌های معاونت، به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص مسایل مختلف مخصوص آموزش و پرورش، وزارت صنعت و مسائل ایثارگران پرداختند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس