تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ناسا که هم دمای خشکی ها را اندازه می گیرد هم دمای اقیانوس ها را، اعلام کرده که جولای امسال ۰٫۸۴ درجه سلسیوس گرمتر از میانگینش از بین سال های ۱۹۵۱ تا ۱۹۸۰ و ۰٫۱۱ درجه سلسیوس گرمتر از رکورد قبلی است. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ناسا، بر اساس آخرین اطلاعات […]

[ad_1]

گرمایش زمین

ناسا که هم دمای خشکی ها را اندازه می گیرد هم دمای اقیانوس ها را، اعلام کرده که جولای امسال ۰٫۸۴ درجه سلسیوس گرمتر از میانگینش از بین سال های ۱۹۵۱ تا ۱۹۸۰ و ۰٫۱۱ درجه سلسیوس گرمتر از رکورد قبلی است.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ناسا، بر اساس آخرین اطلاعات ناسا ماه جولای ۲۰۱۶ (۱۰ تیر تا ۹ مرداد) با ادامه دادن به روند شکسته شدن رکورد ماهانه دما، رکورد گرمترین جولای تاریخ که تنها ۱ سال پیش شکسته شده بود را شکست.

۹ ماه قبلی هم رکورد ماه خودشان را شکسته بودند و این روند برای دهمین بار پی در پی ادامه پیدا کرد. این رکورد شکنی توسط ماه جولای بر اساس اطلاعاتی است که از سال ۱۸۸۰ تاکنون وجود دارد.

اطلاعاتی مشابه از اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالت متحده آمریکا هم نشان می دهد که ۱۴ ماه گذشته رکورد های ماهانه خود را شکانده اند، البته این اداره هنوز اطلاعاتش مربوط به ماه جولای را منتشر نکرده است.

بر اساس اطلاعات ناسا که هم دمای خشکی ها را اندازه می گیرد هم دمای اقیانوس ها، جولای امسال ۰٫۸۴ درجه سلسیوس گرمتر از میانگینش از بین سال های ۱۹۵۱ تا ۱۹۸۰ و ۰٫۱۱ درجه سلسیوس گرمتر از رکورد قبلی است.

دیوید کارولی یک دانشمند اقلیمی در دانشگاه ملبورن در این رابطه گفت: با ادامه این روند ۲۰۱۶ تقریبا گرمترین سال جهان است.

گفته می شود علت این روند رکورد شکنی گرمایش جهانی و ال نینو است؛ ال نینو آب اقیانوس آرام را گرم می کند و این منجر به افزایش دمای کره زمین می شود.

کارولی همچنین گفت که بر اساس آمار ناسا، جولای امسال ۱٫۳ درجه گرمتر از دوران قبل از صنعتی شدن کره زمین بوده است. به گفته او تنها ۰٫۲ این اختلاف دما را می توان به ال نینو ارتباط داد، ۱٫۱ درجه سلسیوس آن به علت تغییر اقلیمی است که انسان ها عامل آن هستند.

کارولی گفت: ال نینو خودش از بین رفته است اما تاثیر آن روی دمای کره زمین را ۳ تا ۶ ماه دیگر می بینیم. گفتنی است با کاهش شدت ال نینو اختلاف رکورد شکنی های هر ماه هم کاهش یافته است.

۲۰۱۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس