تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۴
انتقاد از سکوت نسبت به زمین‌خواران «گردنه حیران»;

در آخرین نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، پرونده یک زمین‌خواری میلیاردی در «گردنه حیران» در استان گیلان مطرح شده که در آن نام برخی از نمایندگان سابق مجلس و وزرای دولت قبلی به عنوان متهم به چشم‌ می‌خورد.

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پرونده زمین‌خواری در گردنه حیران باعث حساسیت‌های مردمی شده، سکوت مسئولان در این‌باره را تعجب آور خواند.

به گزارش گذارنیوز  غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در مورد پرونده زمین‌خواری در گردنه حیران که به تازگی برخی ابعاد مختلف آن رسانه‌ای شده، تصریح کرد: ساخت‌و ساز‌های غیر قانونی در محدوده گردنه حیران کاملاً مشهود و غیر قابل انکار است و سکوت مسئولان در این‌باره تعجب آور است.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر وقوع جرم کوه‌خواری و تصرف اراضی ملی در محدوده گردنه حیران، خاطرنشان کرد: مسئولان باید هرچه سریع‌تر با این موضوع برخورد کنند٬ چراکه نظام جمهوری اسلامی  در برخورد با جرائم با کسی شوخی ندارد.

 

جعفرزاده ایمن‌آبادی ادامه داد: همانطور که فرزندان برخی بزرگان هم‌اکنون در زندان هستند و نسبت به قانون تمکین کرده‌اند، در مواردی نظیر زمین‌خواری اخیر نیز با هر کسی که تخلفی انجام داده باید برخورد قاطعانه شود.

وی با تأکید بر فرامین رهبر معطم انقلاب و تأکید ویژه ایشان در امر مبارزه با زمنی‌خواری و مفاسد اقتصادی، افزود: قوه قضاییه و دستگاه‌هایی نظیر سازمان بازرسی کل کشور باید برای هرچه سریع‌تر به موضوع یاد شده ورود کنند و صداوسیما نیز برای روشن‌شدن اذهان عمومی چگونگی مبارزه با زمین‌خواری یاد شده را به تصویر بکشد.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه مفسدان اقتصادی باید برای مردم شناخته شوند، تصریح کرد: اگر قوه قضاییه صلاح ببیند٬ پس از طی شدن مراحل تکمیل پرونده باید چهره این مفسدان را به مردم بشناساند.

وی با تأکید بر اینکه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با توجه به وظایف ذاتی خود به پرونده زمین‌خواری یاد شده ورود خواهد کرد، ادامه داد: پرونده‌های زمین‌خواری از جمله مواردی است که حساسیت زیادی را میان مردم ایجاد کرده و نوعی جو بی‌اعتمادی در جامعه را شکل داده که باید با اهتمام ویژه مسئولان این دغدغه ذهنی مردم هر چه سریع‌تر مرتفع شود.

گفتنی است که درباره جزئیات این پرونده، صفر نعیمی‌رز نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی، در گفت‌وگویی که پیشتر در روزنامه «آفتاب‌یزد» منتشر شده، گفته است: «عمده این زمین خواری‌ها از زمان یکی از نمایندگان مجلس شروع شده و پس از آن پای مدیران دولتی سابق (نهم و دهم) توسط این نماینده به گردنه حیران رسیده است…یک نماینده سابق مجلس عامل ورود مقامات دولت قبلی به بحث زمین‌خواری در این ناحیه بوده است و در حال حاضر این زمین‌ها متری بالای ۵۰۰ هزار تومان است و میزان زمین‌هایی که متخلفین، غیر قانونی تصاحب کرده‌اند هکتارهاست؛ می‌شود گفت بالای ۳۰ هکتار.»

عضو کمیسیون امنیت ملی با اعلام اینکه «مدیران دولتی که در مسائل مرتبط با گردنه حیران نقش دارند مربوط به مدیران دولتی نهم و دهم بودند»، گفته بود: «در این جریان حتی پای مدیران کل و وزرای دولت سابق هم باز شد و حتی برخی از این وزرا در این مکان ویلا دارند.»

 

حیران نام روستایی ییلاقی در فاصله ۳۰ کلیومتری آستارا است. حیران از سه روستای حیران سفلی، حیران وسطی و حیران علیا تشکیل شده و گردنه آن از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این روستا است که در مسیر راه ارتباطی آستارا- اردبیل قرار گرفته ‌است.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس