تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست تاکید کرد: باید زمینه‌های مشارکت در احیای دریاچه ارومیه از دولت به ملت واگذار و از مشارکت وسیع مردم در این زمینه بهره برده شود. به گزارش ایسنا،  فرهاد دبیری در مراسم تجلیل از فعالان احیای دریاچه‌ ارومیه اظهار کرد: دریاچه‌ ارومیه عنوان‌های پارک ملی، ذخیره‌گاه زیست کره […]

[ad_1]

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست تاکید کرد: باید زمینه‌های مشارکت در احیای دریاچه ارومیه از دولت به ملت واگذار و از مشارکت وسیع مردم در این زمینه بهره برده شود.

به گزارش ایسنا،  فرهاد دبیری در مراسم تجلیل از فعالان احیای دریاچه‌ ارومیه اظهار کرد: دریاچه‌ ارومیه عنوان‌های پارک ملی، ذخیره‌گاه زیست کره و تالاب بین‌المللی را یدک می‌کشد و این امر اهمیت موضوع و احیای آن را بر همگان روشن می‌کند.

وی افزود: اگر خواستار خروجی موفق و امیدبخش هستیم باید حامی حرکات مردمی که در راستای احیای دریاچه شروع شده است، باشیم؛ حفاظت از محیط زیست نباید در اختیار قشر خاصی از جامعه باشد، بلکه حفاظت باید در قالب مدیریت مسئولان و همه‌ مردم انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان یکی از پایه‌های اصلی زیست‌بوم و اکوسیستم‌ها هستند و نادیده گرفتن آنان ضرر بزرگی به محیط زیست خواهد زد.

دبیری بیان کرد: با توجه به زمان محدود باید از مرحله‌ الگو سازی رد شد تا الگوهای درست مصرف، نهادینه و تثبیت شوند.

وی عنوان کرد: سیستم کشاورزی امروزه باید با مفهوم سنتی که در ذهن همه نهادینه شده است، فاصله بگیرد و برنامه‌ کشاورزی و معیشت پایدار را در اولویت قرار دهیم.

گفتنی است؛ مراسم تجلیل از فعالان احیای دریاچه‌ ارومیه با حضور مسئولان مربوطه و کشاورزان نمونه در مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز،برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس