تاریخ انتشار: ۱۹ آبا ۱۳۹۴

به محض لغو سه تحریم، صادرات نفت بلافاصله افزایش می‌یابد.

به گزارش “گذارخبر”  امیرحسین زمانی‌نیا با بیان اینکه تمامی اقدامات برای افزایش ظرفیت تولید نفت خام ایران پس از لغو تحریم‌ها انجام شده است، گفت: به محض لغو تحریم‌ها به‌طور متوسط روزانه ۵۰۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید و صادرات نفت خام ایران افزوده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون میزان تولید روزانه نفت خام ایران نسبت به ذخایر عظیم هیدروکربوری و به ویژه نفت بسیار اندک است، اضافه کرد: بر این اساس افزایش ظرفیت تولید نفت خام ایران در دوران لغو تحریم‌ها برای سایر کشورهای تولید‌کننده نفت قابل درک و پذیرش است.

این مقام مسوول در پاسخ به پرسش مهر در خصوص زمان دقیق لغو تحریم‌های نفتی ایران، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذر ماه یا حداکثر پیش از آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی (اواسط دی ماه ۱۳۹۴) تحریم‌های نفتی ایران به‌طور کامل لغو شود.

زمانی‌نیا با تاکید بر اینکه رفع محدودیت‌ها و تحریم نقل و انتقال ارز، تامین کشتی‌های نفتکش و حمل محصولات نفت و پتروشیمی، تامین پوشش بیمه‌ای و سایر الزاماتی که برای انجام این سه فعالیت لازم بوده، شامل لغو تحریم‌های نفتی ایران خواهد شد، بیان کرد: قطعا به محض لغو تحریم‌ها و این محدودیت‌های سه‌گانه، صادرات نفت خام ایران افزایش می‌یابد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس