تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ضابطیان با اشاره به اینکه «زبان بدن» در همه دنیا مشترک است، گفت: زبان سفر، زبان مشترکی است که برگرفته از احساس آدمی است. به گزارش عصرایران به نقل از روابط‌عمومی برنامه «اکسیر»؛ منصور ضابطیان؛ نویسنده و مجری تلویزیون با حضور در این برنامه و در گفتگو با فرزاد حسنی  به لزوم گسترش فرهنگ […]

[ad_1]

ضابطیان با اشاره به اینکه «زبان بدن» در همه دنیا مشترک است، گفت: زبان سفر، زبان مشترکی است که برگرفته از احساس آدمی است.

به گزارش عصرایران به نقل از روابط‌عمومی برنامه «اکسیر»؛ منصور ضابطیان؛ نویسنده و مجری تلویزیون با حضور در این برنامه و در گفتگو با فرزاد حسنی  به لزوم گسترش فرهنگ سفر کردن اشاره کرد و گفت: برخلاف ایران، در کشورهای دیگر «سفر کردن» یک شغل محسوب می‌شود.

وی افزود: در ایران برای سفر کردن باید کار کرد. به عبارت دیگر باید از راه دیگری درآمد داشت تا بتوان مخارج سفر کردن را تأمین کرد.

ضابطیان ادامه داد: زبان سفر، زبان مشترکی است که برگرفته از احساس آدمی است. علاوه بر آن «زبان بدن» در همه دنیا مشترک است و می‌توان با آن با مردم بومی هر منطقه‌ای ارتباط برقرار کرد.

نویسنده «سفرنامه مارک و دو پولو» با بیان اینکه غالباً تنهایی می‌روم، اضافه کرد: تنها به سفر می‌روم اما در سفر تنها نمی‌مانم. این نوع مسافرت دو دلیل مهم دارد؛ اول اینکه چون تنها هستم برای برقراری ارتباط با دیگران رغبت و اشتیاق بیشتری دارم و دوم اینکه در این سفرها آستانه تحملم بالا می‌رود. بسیاری از مشکلات روزمره به این دلیل است که فرد خود را و در گام بعد دیگران را نمی‌تواند تحمل کند.
مجری مطرح تلویزیون با یادآوری این نکته که تعارف تنها در بین ایرانیان وجود دارد، تصریح کرد: در سفر می‌توان با مردم جوامع دیگری زندگی کرد و با رفتار و مناسبات آنان آشنا شد.

وی افزود: یکی از لذت‌های سفر کردن، غذا خوردن است؛ البته معمولاً ایرانیان در سفر به جنوب‌شرقی آسیا به‌دلیل تفاوت‌های بسیار در ذائقه، با مشکلات زیادی برای تهیه و صرف غذا مواجه می‌شوند. برخلاف آن طبع غذایی ایرانیان بسیار به مردم حاشیه دریای مدیترانه نزدیک است.

ضابطیان به اهمیت سفرنامه‌نویسی اشاره کرد و گفت: معمولاً سفرنامه‌های معاصر رنگ و بوی سیاسی دارند و با نگاه خاصی نوشته شده‌اند اما تلاش کردم در سه کتاب خود به نام‌های «مارک و پلو»، «مارک و دو پلو» و «برگ اضافی» با زبان خود مردم سخن بگویم.

این نویسنده در پایان ضمن بیان اینکه زاگرب یکی از شهرهای آرام دنیا است، گفت: همه مردم دنیا قابل اعتماد هستند اگر با آنان با احساس خوب برخورد کنیم.
 
گفتنی است«اکسیر» که  تهیه کنندگی آن بر عهده «مصطفی شریفی» است پنجشنبه ها بعد از اخبار شبانگاهی شبکه سوم سیما با اجرای فرزاد حسنی به روی آنتن می رود و تکرار آن جمعه حوالی ساعت ۱۶ پخش می شود.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس