تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی با انتشار دو مطلب یکی درباره FATF و دیگری درباره سفراخیر خود به کرمان کانال تلگرام ایجادکرد. به گزارش تیک، رییس کل بانک مرکزی در اولین مطلب خود نوشت: «ملاقاتی که با آقای بارتلون رییس پارلمان فرانسه  داشتم به نکته جالبی اشاره می کرد. ایشان ضمن تاکید […]

[ad_1]

ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی با انتشار دو مطلب یکی درباره FATF و دیگری درباره سفراخیر خود به کرمان کانال تلگرام ایجادکرد.

به گزارش تیک، رییس کل بانک مرکزی در اولین مطلب خود نوشت: «ملاقاتی که با آقای بارتلون رییس پارلمان فرانسه  داشتم به نکته جالبی اشاره می کرد. ایشان ضمن تاکید بر به کار گیری همه امکانات برای تحقق کامل مفاد برجام واعلام تعهد فرانسه به این امر، تعلیق نام ایران از لیست سیاه FATF را به عنوان یک عامل مؤثر فشار بر امریکا برای انجام تعهداتش در برجام می دانست.»

دومین مطلب کانال تلگرام ولی اله سیف به روایت او از سفر به کرمان می پردازد.او در این یادداشت می نویسد:« سفر به کرمان، دیار کریمان، کوتاه اما پر برکت بود. روز عید قربان به همراه خانواده مهمان دوستان و آشنایانی در بم بودیم و در “جشن خرما” شرکت کردیم. سه شنبه را خدمت استاندار محترم بودم.

شرکت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان از جمله برنامه های رسمی حضورم در کرمان بود. آنچه در این سفر بیشتر به چشم می آمد انسجام میان مدیران برای پیشرفت استان بود. آقای رزم حسینی تمام وقت در خدمت استان و مردم کرمان است و با شوق و علاقه وافر مسائل حوزه خود را پیگیری می کند و تاکنون دستاوردهای درخوری داشته است.

 پیش از رفتن به فرودگاه به منزل آقای جلال پور رییس سابق اتاق بازرگانی و صنایع ایران به قصد عیادت ایشان رفتیم. مطابق معمول با انسانی پر انرژی و دغدغه مند نسبت به اقتصاد کشور همراه با پذیرایی گرم روبرو شدیم. ایشان از رفتار برخی بانک ها در محاسبه نرخ سود تسهیلات حتی در مواجهه با مشتریان شناخته شده و خوش حساب گلایه داشتند و خواهان توجه بانک مرکزی و برخورد با تخلفات بودند. البته تاکید و تصریح کردند که همه بانک ها این گونه نیستند و اذعان داشتند که اصلاحات قابل توجهی در سال های اخیر در حوزه بانکی اعمال شده است؛ به ایشان و جمع حاضر توضیح دادم که بازرسان بانک مرکزی پیوسته به بازرسی نامحسوس از شعب بانکها و کنترل عملیات بانکی مبادرت می کنند و گزارش آنها بررسی می شود و تاکنون پرونده های متعددی در هیات انتظامی تخلفات بانکها تشکیل و احکامی برای جریمه و برخورد صادر شده است. از ایشان خواستم نام بانک متخلف را برای بررسی بیشتر اعلام کنند تا رسیدگی شود.

 آنچه لازم به تاکید می نماید، نگاه ریشه ای به مسائل بانکی و توجه به زمینه های شکل گیری مسائل امروزی است. خبرگان دلسوز می دانند که پیش زمینه حل معضل بزرگی چون نظام بانکی به عنوان یکی از حلقه های بزرگ سپهر اقتصادی کشور در گام نخست، نیازمند شناخت درست و واقع بینانه مساله از سوی همه عوامل درگیر و تصمیم گیر است تا با شناخت و تعریف درست صورت مساله بتوان نسبت به حل مشکلات اقدام کرد. خوشبختانه در دولت تدبیر و امید این مهم به خوبی انجام شده و نگاه کارشناسی نسبت به مسائل بانکی پدید آمده است.

در پرتو این بینش و نگرش، دولت شامل شخص رییس جمهور و معاون اول، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نیز بانک مرکزی در چاره اندیشی برای از میان برداشتن موانع و حرکت به سمت پیشرفت همگام و همنفس شده اند. در این میان، باعث تاسف است که برخی اقدام ها برای همراه شدن با استانداردهای جهانی، حساسیت های بیش از حد و به تبع آن توقف هایی را ایجاد و در نتیجه سرعت را کند می کند. یادمان باشد مسائل به راحتی ایجاد و به آرامی و کندی برطرف می شوند.»

[ad_2]

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس