تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] شورای دادگاه عالی عراق، رئیس پارلمان این کشور و تعدادی از مسئولان عراقی را که فرمانده ارتش عراق به فساد متهم کرده بود، از سفر به خارج ممنوع کرد. به گزارش فارس، شورای دادگاه عالی عراق پنج‌شنبه (امروز) «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان این کشور و تعدادی از مسئولان عراقی را از سفر منع کرد. […]

[ad_1]

شورای دادگاه عالی عراق، رئیس پارلمان این کشور و تعدادی از مسئولان عراقی را که فرمانده ارتش عراق به فساد متهم کرده بود، از سفر به خارج ممنوع کرد.

به گزارش فارس، شورای دادگاه عالی عراق پنج‌شنبه (امروز) «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان این کشور و تعدادی از مسئولان عراقی را از سفر منع کرد.

شبکه خبری «سومریه نیوز» عراق گزارش داد که جبوری به همراه ۶ نفر دیگر از مسئولانی که نامشان در جلسه استیضاح «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق روز دوشنبه این هفته ذکر شده بود، را از سفر به خارج منع کرد.

قررار است این دادگاه توضیحات و شهادت مسئولان فعلی و پیشین در مورد اتهام‌های العبیدی را بررسی کند.

دوشنبه این هفته پارلمان عراق در هشتمین جلسه خود با حضور ۱۸۲ نماینده، شاهد جلسه‌ استیضاح «خالد العبیدی» وزیر دفاع این کشور در ارتباط با پرونده فساد در وزارت دفاع بود.

خالد العبیدی در نطق دفاع از خود، با بیان اینکه استیضاح او با هدف تسویه حساب شخصی و سیاسی صورت گرفته است، سلیم الجبوری و «مثنی السامرائی» معاون وی و چند تن دیگر از نمایندگان را به فساد و پولشویی در مسأله قراردادهای خرید سلاح به خصوص خرید خودروهای زرهی و تانک متهم کرده بود.

بعد از این ماجرا، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق اعلام کرد کسانی که نام آنها در پرونده فساد تسلیحاتی وارد شده، تا اطلاع ثانوی ممنوع‌الخروج هستند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس