تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴

رییس دولت اصلاحات و آقای هاشمی‌رفسنجانی در جلساتی با رییس‌جمهور داشته‌اند و هدف از این جلسات این بوده که دولت به وظیفه خود که برگزاری انتخاباتی قانونمند است، عمل کند.

به گزارش “گذارخبر”  چند سالی بود که اصلاح‌طلبان با «تحدیدها و تحذیرهای» اجباری حتی نتوانسته بودند نقش یک حریف جدی را برای جناح راست بازی کنند اما حالا دو سالی است که درخت «صبر و سکوت» اصلاح‌طلبان، میوه داده، عصر عسرت و دوران فترت آنان به اتمام رسیده و «فصلی نو» سر رسیده است؛ فصلی که می‌تواند گفتمان اصلاح‌طلبی را همان‌گونه که محبوب است به سیادت سیاسی برساند. همین است که مدیران و بازیگران اصلاح‌طلب برای انجام تکلیف اجتماعی خود و بازگشت اصلاحات به ریل مدیریت کشور، انتخابات مجلس دهم را نشانه گرفته‌اند. آنان با انتخاب استراتژی«اتحاد، اجماع و اقناع» نیت کرده‌اند تا اکثریت ترکیب پارلمان دهم را ازآن خود کنند. اصلاح‌طلبان می‌دانند که شرایط امروز اصلاحات، شرایط قبل از فتح و پیروزی است. همین ادراک باعث شده تا تمام حواس شش‌گانه‌شان را معطوف بازی انتخابات کنند. هر چند اصلاح‌طلبانی که با وجود هزیمت در همه شرایط همچنان اصلاح‌طلب مانده‌اند حرف‌های زیادی برای گفتن و کارهای مهمی برای انجام دادن دارند. آنان می‌دانند که رقیب سیاسی‌شان مستاصل و خسته‌تر از همیشه است و همین خستگی و ناامیدی‌شان شاید باعث شود تا آنان رو به راهبردهایی بیاورند که دودش به سمت اردوگاه اصلاحات باشد. بر همین اساس اصلاح‌طلبان با تمرکز بر راهبرد وحدت سیاسی جبهه‌ها، دو تاکتیک مشخص و مهم انتخاباتی را تدوین کردند که اولی واگذاری امورات انتخابات به شورای عالی اصلاح‌طلبان استانی و دیگری راه‌اندازی شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در تهران بود.
 الهه کولایی که مجری نشست دیروز عصر اصلاح طلبان  بود اعلام کرد که محسن رهامی رییس کارگروه تعامل با نهادهای اجرایی و نظارتی به دلیل مشکلی که برای‌شان پیش آمده بود نتوانست در نشست شرکت کند و آقای موسوی لاری در این زمینه توضیحاتی را ارایه خواهند کرد.  عبدالواحد موسوی لاری با تاکید بر اینکه به این سیاست راهبردی که حوزه‌های انتخابیه میداندار را به عهده دارند توجه ویژه داشته باشید اظهار کرد: ممکن است مرکز یا استان در صورت ایجاد مشکل در حوزه‌های انتخابیه ورود کند.  وی با اشاره به اینکه از اصلاح‌طلبان در استان‌ها بخواهید که در انتخابات ثبت‌نام کنند گفت: اگر کسی می‌تواند بیاید باید ثبت‌نام کند. نهایتا پس از بررسی صلاحیت‌ها در صورت لزوم شورای اصلاح‌طلبان استان یا مرکز ورود خواهد کرد. وی افزود: در این دو ماه باقی مانده که فعالیت‌های انتخاباتی آغاز می‌شود اصلاح‌طلبان باید با احتیاط رفتار کنند. جریانات رادیکال و تندرو ممکن است با حربه عصبانی کردن اصلاح‌طلبان فضا را متشنج کنند.  وی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان نباید از رفتار تندرو‌ها در انتخابات عصبانی شوند اظهار کرد: ما باید با حوصله با مسائل برخورد کنیم.  موسوی لاری با اشاره به اینکه کار گروه تعامل چارچوبی برای تعامل با نهادهای نظارتی و اجرایی در نظر گرفته گفت: بخشی از این تعامل در مرکز و توسط شورای عالی سیاستگذاری و بخشی در حوزه‌های انتخابیه دنبال می‌شود.  وی با تاکید بر اینکه وقتی بحث انسجام درونی مطرح می‌شود قدم اول تعامل درون جبهه‌ای است تصریح کرد: اگر کسی مشکلی در داخل جریان داشت باید با گفت‌وگو آن را حل کنیم. ما تلاش می‌کنیم که در تعاملی منطقی با رقیب به صحنه بیاییم.  وزیر کشور دولت اصلاحات با اشاره به اینکه رایزنی با متولیان انتخابات اولا با دولت و هیات‌های اجرایی و دوما با هیات‌های نظارتی و شورای نگهبان خواهد بود، گفت: مرکز رییس دولت اصلاحات و آقای هاشمی‌رفسنجانی در جلساتی با رییس‌جمهور داشته‌اند و هدف از این جلسات این بوده که دولت به وظیفه خود که برگزاری انتخاباتی قانونمند است، عمل کند.  وزیر کشور دولت اصلاحات با اشاره به اینکه تبادل نظر در مرکز با نهادهای دیگر موثر در انتخابات ادامه دارد، گفت: شاید در ادامه لازم باشد که تعاملات را افزایش دهیم. ما تا اعلام نتایج نهایی انتخابات این تعامل را با مسوولان اجرایی و نظارتی ادامه خواهیم داد. پس از بررسی صلاحیت کاندیداها بر اساس ملاک که رای‌آوری نامزدها است کاندیداهای نهایی را انتخاب می‌کنیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس