تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد، اخراج‌هایی که اردوغان پس از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه انجام داد در مقایسه با اقدام وی در مقابل تلاش مشابه احتمالی اپوزیسیون ونزوئلا “بچه بازی” است. به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه گاردین، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در یک مراسم عمومی که از طریق تلویزیون پخش شد گفت: […]

[ad_1]

رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد، اخراج‌هایی که اردوغان پس از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه انجام داد در مقایسه با اقدام وی در مقابل تلاش مشابه احتمالی اپوزیسیون ونزوئلا “بچه بازی” است.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه گاردین، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در یک مراسم عمومی که از طریق تلویزیون پخش شد گفت: دیدید در ترکیه چه رخ داد؟ اگر جناح راست ونزوئلا بخواهد در مسیر کودتا قدم بردارد، کاری که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با مخالفان و کودتاچیان کرد، در مقایسه با اقدامی که من انجام خواهم داد، “بچه بازی” است.

دولت اردوغان پس از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه بیش از ۶۰هزار تن را در ارتش، قوه قضائیه، ادارات دولتی و بخش آموزش بازداشت و از کار برکنار کرد یا تحت بازجویی قرار داد.

همزمان با کاهش بهای نفت و سوء مدیریت اقتصادی که یکی از غنی‌تـرین کشورها در آمریکا را به رکود شدید کشانده و باعث کمبود شدید مواد غذایی و دارو شده، مادورو با کاهش شدید محبوبیت مواجه شده است.

اپوزیسیون برای تاریخ اول پستامبر سال جاری میلادی (۱۱ شهریور) راهپیمایی بزرگی را در کاراکاس برنامه ریزی کرده تا خواستار فراخوان رفراندوم با هدف برکناری مادورو و ناتمام گذاشتن دوره ریاست جمهوری شش ساله‌اش که قرار است سال ۲۰۱۹ میلادی پایان یابد شوند.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس