تاریخ انتشار: ۱۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پیشتر باجی قائد سبسی به ۹ حزب و سه سازمان‌ سندیکایی تعهد داده بود که در صورت اعتراض سیاسی شفاف و گسترده‌ای علیه شاهد، وی نام شاهد را برای نخست وزیری خط خواهد زد. یوسف شاهد رسما مامور تشکیل دولت وحدت ملی تونس شد. به گزارش ایسنا، یک منبع مسئول در ریاست جمهوری تونس […]

[ad_1]

پیشتر باجی قائد سبسی به ۹ حزب و سه سازمان‌ سندیکایی تعهد داده بود که در صورت اعتراض سیاسی شفاف و گسترده‌ای علیه شاهد، وی نام شاهد را برای نخست وزیری خط خواهد زد.

یوسف شاهد رسما مامور تشکیل دولت وحدت ملی تونس شد.

به گزارش ایسنا، یک منبع مسئول در ریاست جمهوری تونس اعلام کرد که رئیس جمهور این کشور صبح امروز (چهارشنبه) یوسف شاهد را رسما مامور تشکیل دولت وحدت ملی کرد.

این منبع مسئول در دفتر باجی قائد سبسی، رئیس جمهور تونس در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که مراسم معرفی یوسف الشاهد به عنوان مامور تشکیل دولت صبح امروز چهارشنبه صورت گرفت و مهلت یک ماهه‌ای به او برای تشکیل کادر دولتی‌اش داده شد.

این منبع گفت که پیشتر باجی قائد سبسی به ۹ حزب و سه سازمان‌ سندیکایی تعهد داده بود که در صورت اعتراض سیاسی شفاف و گسترده‌ای علیه شاهد، وی نام شاهد را برای نخست وزیری خط خواهد زد.

پارلمان تونس روز شنبه گذشته رای اعتماد خود را از دولت حبیب صید پس گرفت.

جنبش النهضه و حزب اتحاد آزاد لیبرال با نامزد کردن شاهد برای تشکیل دولت موافقت کرده‌اند.

 اما فعالان در فضای مجازی از این که باجی قائد سبسی دامادش را برای این منصب تعیین کرده است، ‌انتقاد کردند. این در حالی است که ریاست جمهوری تونس این نسبت را اعلام نکرده است.

در همین حال، مخالفان رئیس جمهور تونس را به تلاش جهت “به ارث گذاشتن” قدرت برای پسرش حافظ متهم می‌کنند، اما رئیس جمهور این مساله را تکذیب کرده بود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس