تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
پس از انتصاب از سوی نتانیاهو;

کوهن بیش از ۳۰ سال در موساد مشغول به کار بوده است و مامور اطلاعاتی در چندین کشور بوده است. او به طور عمومی به عنوان “وای” شناخته می شود.

“بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل “یوزی کوهن” مشاور امنیت ملی خود را به عنوان رییس سرویس جاسوسی آن رژیم (موساد) منصوب کرد.

 

به گزارش “گذارخبر”، روزنامه “وال استریت ژورنال” روز دوشنبه با انتشار این خبر افزوده است که کوهن دوازدهمین رییس موساد خواهد بود. او در سال های اخیر به عنوان مقامی رابط میان اسرائیل و دستگاه های اطلاعاتی امریکا عمل کرده است. این در حالیست که روابط دو متحد به تازگی بر اثر اختلاف نظر اوباما رییس جمهوری امریکا و نتانیاهو بر سر توافق هسته ای ایران و ۱+۵ تیره و تاز شده است. امریکا در سال ۲۰۱۲ میلادی ارتباطات مخفی اسرائیل را رصد می کرده چرا که از حمله احتمالی آن رژیم علیه تاسیسات هسته ای ایران نگران بود”.

 

این روزنامه در ادامه اشاره می کند که کوهن ۵۴ ساله است و در سال ۲۰۱۳ میلادی به عتوان رییس شورای امنیت ملی منصوب شده بود. او حانشین “تامیر پاردو” می شود که به مدت پنج سال بر این مسند تکیه زده بود و از ماه ژانویه از مقام خود به طور کامل کناره گیری خواهد کرد.

 

کوهن بیش از ۳۰ سال در موساد مشغول به کار بوده است و مامور اطلاعاتی در چندین کشور بوده است. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ میلادی او معاون پاردو بود. او به طور عمومی به عنوان “وای” شناخته می شود. او برنده جایزه اعتبار امنیت اسرائیل برای فعالیت هایش در موساد شده بود.

 

“رونن برگمن” خبرنگار حوزه اطلاعاتی پیش تر نوشته بود که کوهن به دلیل سخت گیری اش در کار به عنوان یک رییس مشهور است. او به خبوی به زبان انگلیسی تسلط دارد و دونده دو ماراتن است. کوهن دارای چهار فرزند است و یکی از پسران او به نام “یوناتان” افسر پیشین در واحد ۸۲۰۰ بوده و به فلح مغزی دچار شده است.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس