تاریخ انتشار: ۱۳ آبا ۱۳۹۴
سه قرارداد مختلف با ژوزه!

پرسپولیس از سوی کمیته تعیین وضعیت فیفا به پرداخت غرامت به مانوئل ژوزه سرمربی پرتغالی محکوم شده است . اما این باشگاه قصد دارد در اعتراض حکم را به دادگاه عالی ورزش (سی ای آس) ببرد .

به گزارش “گذار خبر”، آرش نجفی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلی بین المللی، در این باره توضیح کاملی می دهد. نکته عجیب ارقام باورنکردنی در قرارداد ژوزه و دستیاران اوست که در صورت نهایی شدن پرسپولیس را موظف به پرداخت مبلغی در حدود ۵ میلیارد تومان می کند. رقمی باورنکردنی که در بررسی آن به نکات عجیبی برمی خوریم.

*سه قرارداد مختلف با ژوزه!

نکته مهمی که نجفی به آن اشاره می کند ، عقد ۳ قرارداد مختلف با ژوزه از سوی مدیر وقت باشگاه پرسپولیس است . این تخلفی است که سازمان لیگ هم در آن دست داشته است . نجفی می گوید : رقم قرارداد اول (فارسی )۴۰۰ میلیون بوده که برای رعایت سقف قرارداد به سازمان لیگ ارائه شده است . آقای دکتر طاهری عقیده دارد این قرارداد برای ما قابل قبول است و اگر این رقم ثبت شده باید همین رقم مد نظر قرار بگیرد . سازمان لیگ حرفه ای کشور با یک سرمربی قرارداد فارسی بسته است . این چطور ممکن است ؟ این قرارداد چرا دو زبانه نیست ؟

اما قراردادهایی که باشگاه با خود ژوزه بسته. به گفته نجفی اینجا دو قرارداد دیگر وجود دارد . یک قرارداد فارسی -انگلیسی است ، و مبلغ اش یک میلیون و هشتاد هزار یورو بوده و مجددا در همان تاریخ قرارداد دیگری هست که به مبلغ ۷۲۰ هزار یورو بسته شده که قرارداد دوم صرفا انگلیسی است .(قرارداد اول کل مبلغ پیش پرداخت و دستمزد و قرارداد دوم فقط برای پیش پرداخت بسته شده !)

نجفی می گوید: این کار عجیبی هست و مشابه اش وجود ندارد . چون قرارداد بزرگتر شامل همان ۷۲۰ هزار دلار هم هست و این مسئله که دوباره برای پیش پرداخت هم قرارداد جدا بسته شود خیلی عجیب و حتی شک برانگیز است . جالب اینکه در این قرارداد دوم که به پیش پرداخت پرسپولیس به ژوزه مربوط است ، هیچ ارجاعی به قرارداد اول نشده است .

این وکیل بین المللی ورزشی ریز بدهی پرسپولیس به ژوزه را در اختیار ما قرار داد :

• جمع مبلغ بدهی باشگاه پرسپولیس به تیم فنی پرتغالی :

هزینه مانوئل ژوزه:

*۳۱۱۶۸۰ یورو معوقات دستمزد شامل :

۴۱۶۸۰ یورو (به علاوه ۵ درصد خسارت تاخیرهرساله از ابتدای سال ۲۰۱۲ تا روز پرداخت مبلغ ، طبق حکم)
۹۰+۹۰+۹۰ یورو (به علاوه ۵ درصد خسارت تاخیر هرساله از ابتدای سال ۲۰۱۲ تا روز پرداخت مبلغ ، طبق حکم)

*به اضافه ۶۳۰ هزار یورو بابت غرامت نقض قرارداد (دستمزد سال دوم ) چون بیکار بوده . (به علاوه ۵ درصد خسارت تاخیر از ابتدای سال ۲۰۱۳ تا روز پرداخت مبلغ ، طبق حکم)

*جمع مبلغ طلب ژوزه(تخمینی) :
۹۴۱ هزار یورو (به اضافه مبلغ دیرکرد ها که به ۱۵۰ هزار یورو بالغ می شود)

*هزینه دستیارها :

فیلیپ ژوزه :۱۰۸۳۳۱ یورو (این مبلغ به علاوه خسارت تاخیر پرداخت سالیانه خواهد شد)

لوییس پدرو مونته رو :۴۵ هزار یورو +۱۰۵ هزار یورو: جمعا ۱۵۰ هزار یورو (به اضافه ۵ درصد تاخیر پرداخت سالیانه )

اسکار فریه را : ۱۵ هزار یورو + ۳۵ هزا یورو : جمعا ۵۰ هزار یورو (به اضافه خسارت تاخیر)

جمع طلب دستیارها : ۳۰۸ هزار یورو (به این مبلغ ۵ درصد خسارت سالیانه از مانده سال اول۲۰۱۲ و قرارداد سال دوم ۲۰۱۳ اضافه خواهد شد)

*مبلغ کلی :
یک میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو (این مبلغ بدون در نظر گرفتن هزینه دیرکرد جمع بسته شده است .) مبلغ کلی که شامل دیرکردها خواهد بود این بدهی را به یک میلون و پانصدهزار یورو افزای خواهد داد .

به این عدد حداقل ۱۰۰ هزار یورو بابت دیرکرد اضافه می شود .

نکته عجیب، این است که با دستمزد هر یک از دستیاران ژوزه می شود یک مربی تراز اول خارجی را به ایران آورد . به هرحال ، کنار آمدن با این عدد ۱۶۵۴۰۰۰ دلاری (آن را ضربدر ۳۹۵۰ کنید ) امکان پذیر نیست . اما هرچه که زمان ب””ذرد خسارت بیشتر هم خواهد شد . فعلا ، راه پیش روی پرسپولیسی ها مصالحه و مذاکره با مربی پرتغالی است تا شاید او کمی از بدهی اش را ببخشد . روز گذشته محمد رویانیان گفته بود فقط ۳۱۲ هزار یورو از این بدهی را قبول دارد!

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس