تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر ریزش دیوار مدرسه ای در روستای بجار شهرستان چابهار یک کودک پنج ساله جان خود را از دست داد. هنوز چند ماهی از حادثه تلخ درگذشت معلم فداکار خاشی که هنگام ریزش آوار مدرسه ای در این منطقه محروم، جان جوان خود را برای […]

[ad_1]

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر ریزش دیوار مدرسه ای در روستای بجار شهرستان چابهار یک کودک پنج ساله جان خود را از دست داد.

هنوز چند ماهی از حادثه تلخ درگذشت معلم فداکار خاشی که هنگام ریزش آوار مدرسه ای در این منطقه محروم، جان جوان خود را برای نجات دانش آموزانش فدا کرد نگذشته که سنگینی آوار دیوار فرسوده مدرسه ای دیگر در یکی از روستاهای چابهار،  زمزمه های شاد دختر خردسالی را که بی تاب آغاز سال تحصیلی بی رحمانه خاموش کرد.

افسوس که بخت با این دخترک معصوم یار نبود تا شانه های استوار «گنگوزهی» و «گنگوزهی‌»‌ هایی که در این دیار کم نیستند جان پناه خنده ها و آرزوهای شیرین او شوند.

کاش آسمان سیستان و بلوچستان این گونه غبارآلود نبود تا گردی نه، ریزگردی، از انبوه آوار بی رحمی که هر از گاه از سقف و دیوار ناامن مدرسه  بر سر  کودکان معصوم این دیار هوار می شود بر دامن آنها هم که باید تدبیر عاجلی برای ایمن سازی فضاهای آموزشی فرسوده  بکنند، بنشیند.

علیرضا راشکی در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر این که کودک جان باخته در این سانحه تلخ، دانش آموز نبوده است، اظهار کرد: این مدرسه یکی از مدارس قدیمی و بدون حصار این شهرستان بوده که به کمک مردم دیوار و دری برای حفاظت از آن ساخته شده است.

وی ادامه داد: روز حادثه در مدرسه هنگام بازی بچه ها از دیوار جدا و به همراه پایه دیوار فرو می ریزد که در این حادثه  یک کودک پنج ساله فوت و دو نفر دیگر زخمی می شوند.

وی با اشاره بر اینکه دو هزار و ۶۰۰ سقف کلاس نا ایمن در سیستان و بلوچستان وجود دارد تصریح کرد: سالیانه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کلاس درس در استان ساخته می شود و تا زمانیکه تمام مدارس نوسازی نشوند دانش آموزان از این حوادث ایمن نخواهند شد.

راشکی در مورد اینکه ایجاد عدالت آموزشی در فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان درخور توجه است خاطر نشان کرد: ظرف سه سال قرار است ۶۰۰ میلیارد تومان که سه برابر اعتبارات سال های اخیر است در بحث فضاهای آموزشی استان هزینه شود.


مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع با فضای متوسط کشوری که پنج و ۳۴ صدم به ازای هر دانش آموز است فاصله داریم، گفت: پیش بینی می شود در طول برنامه ششم توسعه، فضاهای آموزشی استان به سرانه آموزشی کشور نزدیک شود.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس