تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] قیمت مسکن سنگاپور بیشترین افت خود را در هفت سال اخیر تجربه کرد؛ این در حالی است که سازندگان مسکن این کشور در میان سیگنال‌های دولت در خصوص عقب نکشیدن از سیاست‌های محدودیت مسکن (که از سال ۲۰۰۹ آغاز شده) به فروش با تخفیف دارایی‌های خود پرداخته‌اند. به گزارش گذارنیوز به نقل از […]

[ad_1]


قیمت مسکن سنگاپور بیشترین افت خود را در هفت سال اخیر تجربه کرد؛ این در حالی است که سازندگان مسکن این کشور در میان سیگنال‌های دولت در خصوص عقب نکشیدن از سیاست‌های محدودیت مسکن (که از سال ۲۰۰۹ آغاز شده) به فروش با تخفیف دارایی‌های خود پرداخته‌اند.

به گزارش گذارنیوز به نقل از بلومبرگ، شاخص دنبال‌کنده قیمت مسکن خصوصی در سنگاپور در سه ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر نسبت به سه‌ماهه قبلی ۱٫۵ درصد افت داشته که بیشترین کاهش از ژوئن ۲۰۰۹ بوده است. سقوط قیمت‌ها برای دوازدهمین سه‌ماهه متوالی اتفاق می‌افتد که طولانی‌ترین روند نزولی از سال ۱۹۷۵ است.
راوی منون، رئیس بانک مرکزی سنگاپور ماه گذشته اعلام کرد که دولت این کشور برنامه‌ای برای کاهش محدودیت‌های مسکن در آینده نزدیک ندارد؛ حتی اگر قیمت‌ها نسبت به اوج خود در سپتامبر ۲۰۱۳ در حدود ۱۱ درصد کاهش داشته و میزان فروش هم نصف شده باشد. این موضوع باعث شده تا مسکن‌سازان فشار بیشتری را برای ارائه تخفیف بیشتر، برنامه‌های پرداخت و دیگر مشوق‌های فروش سهام متحمل شوند. 

نیکلاس مارک، مدیر اجرایی شرکت بین‌المللی املاک SLP در سنگاپور گفت، سقوط قیمت مسکن همچنان ادامه دارد. 

مسکن‌های خالی زیاد

آگوستین تان، رئیس اتحادیه مسکن‌سازان سنگاپور گفت، فروش‌ واحدهای خالی موجود سه سال طول می‌کشد. علاوه بر عرضه مازاد، نرخ مسکن خالی در بالاترین سطح ۱۱ سال اخیر قرار دارد.
بعد از اینکه نرخ بهره پایین و تقاضا از سوی خریداران خارجی نگرانی‌ها را در خصوص افزایش سریع و زیاد قیمت مسکن افزایش داد، محدودیت‌های مسکن شامل محدودیت هزینه‌های بازپرداخت بدهی در حدود ۶۰ درصد از درآمد ماهانه وام‌گیرنده و عوارض بیشتر روی خرید مسکن اعمال شد. 
قیمت آپارتمان در مناطق شهری بهتر در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۱٫۸ درصد کاهش داشته در حالی که در سه ماهه گذشته این مناطق با رشد قیمت ۰٫۳ درصدی مواجه شده بودند. 

با وجود این سنگاپور همچنان گران‌ترین بازار مسکن را در آسیا در اختیار دارد. این شهر در رتبه‌بندی گران‌ترین شهرهای دنیا پس از هنگ‌کنگ رتبه دوم آسیا را به نام خود ثبت کرده است.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس