تاریخ انتشار: ۲۷ آبا ۱۳۹۴
عضو کمیسیون امنیت ملی:

حیدرپور اعتقاد دارد که احتمال ربوده شدن رکن آبادی توسط اسرائیل ضعیف است.

به گزارش “گذارخبر”  عوض حیدرپور،عضو کمیسیون امنیت ملی  و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره احتمال  زنده بودن رکن آبادی گفت: آشتفگی در مدیریت و سوء مدیریت سعودی‌ها در مدیریت حادثه باعث شد که فاجعه منا اتفاق بیفتد.از جمله مسایلی که در فاجعه منا اتفاق افتاده است این است که مفقود شدن رکن آبادی و یکی دونفر دیگر است و این بحث وجود دارد که ممکن است این افراد مورد ربایش قرار گرفته باشند.

حیدرپور بیان کرد: با توجه به اطلاعاتی که ما از عربستان داریم دوگزینه وجود دارد یکی اینکه ممکن است این افراد مورد ربایش قرار گرفته‌اند و یا نه سوء تدبیر و دست پاچگی و عدم مدیریت صحیحی که سعودی ها داشته اند منجر به شهادت این افراد شده است که گزینه دوم قوی تر است.

وی در مورد اینکه برخی این اعتقاد را دارند که رکن آبادی به دست اسراییلی ها افتاده است گفت: من این را باور ندارم که رکن آبادی به دست اسرایلی ها افتاده است زیرا رکن آبادی حدود سی روز قبل از فاجعه منا در عربستان بوده است و اگر مامورین و سرویس اطلاعاتی اسراییل آنجا بودند می توانستند در طول آن سی روز این کار  را انجام دهند و در آن خیابان در منا کمتر می شود دست به چنین اقداماتی زد .

حیدرپور بیان  کرد:اگر قراین و شواهد متقن و دقیق ومحکمی برای ما وجود داشته باشد که رکن آبادی در بین مفقودین هست به دست اسرایلی ها افتاده است قطعا ایران می تواند با تعقیب سرنخ ها به نقطه روشن برسد و فعلا سرنخ محکم و متقنی برای اینکه این فرضیه را ثابت کند ما در دست نداریم .

وی خاطرنشان کرد:از خانواده آقای رکن ابادی و کسانی که این فرضیه در ذهنشان است این بحث را مورد بررسی قرار دهند و با قراین و شواهد این را باور داشته باشند که آنچه در منا اتفاق افتاد نتیجه  سوء تدبیر و بدرفتاری سعودی ها بوده است که منجر به این  اتفاق شده است.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس