تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در حال حاضر خودروی تسلا مدل S سریع ترین سدان چهار دنیاست. در «حالت مضحک»، این خودرو سریع‌ترین صفر تا ۹۶ کیلومتر  را در میان تمامی خودروهای زیر ۲۰۰ هزار دلار دارد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، الون ماسک، مدیر ارشد اجرایی شرکت تسلا از یک بسته‌بندی باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی […]

[ad_1]


در حال حاضر خودروی تسلا مدل S سریع ترین سدان چهار دنیاست. در «حالت مضحک»، این خودرو سریع‌ترین صفر تا ۹۶ کیلومتر  را در میان تمامی خودروهای زیر ۲۰۰ هزار دلار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، الون ماسک، مدیر ارشد اجرایی شرکت تسلا از یک بسته‌بندی باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی برای نسخه دو موتوره مدل S و مدل X این شرکت رونمایی کرد. این ارتقا، مدل S را به اولین خودروی سدان تمام الکترونیک با شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت (۰ تا ۶۰ مایل) تنها ۲٫۵ ثانیه‌ای و محدوده خودروی (مسافتی که با هر بار شارژ می‌تواند طی کند) بیش از ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر) تبدیل کرد. تنها چند خودرو در جهان قابلیت رقابت با این ماشین را دارند که شامل خودروی «لا فراری» و «پورشه ۹۱۸ اسپایدر» می‌شوند. البته این دو خودرو به ترتیب ۱٫۴ میلیون دلار و ۸۴۵ هزار دلار قیمت دارند.

برای نخستین بار، ماسک اعلام کرد: «سریع‌ترین خودروی جهان، از هر نوع، الکتریکی است. در آینده، مردم واقعا به همان شکلی به خودروهای بنزینی نگاه خواهند کرد که امروز موتور بخار را نظاره می‌کنند. آنها عجیب و جالب هستند ولی در واقع هیچ کاربردی در جهان کنونی ندارند.»

با وجود این، مدل X SUV‌ تسلا شاید بسیار چشمگیرتر باشد. مدل ایکس ظرفیت هفت سرنشین را دارد و می‌تواند طی ۲٫۹ ثانیه سرعت خود را به ۶۰ مایل بر ساعت برساند که این خودرو را سریع‌تر از لامبورگینی می‌کند. مدل X جدید پی۱۰۰ دی این خودرو از ۱۳۵ هزار و ۵۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

اضافه کردن یک ۱۰ کیلووات ساعت دیگر به بزرگترین باتری خودروی جهان به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. بسته‌بندی باتری جدید همانند سلول‌های پاناسونیک و تسلای قدیمی است اما نیازمند سیم‌کشی جدید و تغییراتی به منظور افزایش امنیت آن است که همین تغییرات آن را سنگین کرده است. تولید این نوع باتری در حال حاضر به حدود ۲۰۰ بسته محدود شده و تنها برای تجهیز «مدل مضحک»‌ دست‌کم در چند ماه آینده موجود خواهد بود.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس