تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴

“ماریا ادریسی” ۲۳ ساله مدل محجبه است که از مادری پاکستانی و پدری مراکشی در لندن متولد شده است. او اشاره می کند که از طریق دوستش که کارگردان و مدیر برنامه است با شرکت “اچ اند ام” آشنا شد.

 برند سوئدی “اچ اند ام” که یکی از پیشتازان عرصه پوشاک زنانه و مردانه غربی محسوب می شود برای نخستین بار از مانکنی محجبه برای تبلیغ و نمایش لباس های خود استفاده کرده است. این موضوع باعث ایجاد بحث و جدل هایی شده است. عده ای بر این باورند که این شیوه نمایش حجاب توسط یک برند غربی نمادی از “تبرج” است و با اصول اسلامی مغایرت دارد. 

 

 

 

 
به گزارش “گذارخبر”  نشریه مصری “ایجپت ایندیپندنت” با اشاره به مدل محجبه “اچ اند ام” می نویسد:”ماریا ادریسی” ۲۳ ساله مدل محجبه است که از مادری پاکستانی و پدری مراکشی در لندن متولد شده است. او اشاره می کند که از طریق دوستش که کارگردان و مدیر برنامه است با شرکت “اچ اند ام” آشنا شد. او در مصاحبه با شبکه خبری “سی ان ان” با خنده گفته که هیچ برنامه ریزی قبلی برای گرفتن عکس ها نداشته است”.

 

 


او در ادامه می افزاید:”آنان طیف متفاوتی از لباس ها را به من ارائهکردند و گفتند نظرم برای شان قابل احترام است و انتخابم را خواهند پذیرفت”. این مدل محجبه در پاسخ به منتقدانش گفته است که در دین گفته نشده که عکاسی و ایفای نقش به عنوان یک مدل ممنوع است. او اشاره کرده که تا زمانی که طبق معیارهای اسلامی لباس بپوشد کارش اشکال ندارد. ماریا افزوده است:”از طریق این عکس ها قصد ترویج حجاب اسلامی را داشتم”.

 

 


پیش تر نیز اقدام شرکت “اچ اند ام” در گرفتن عکس از مدل های مرد سیک جنجال ساز شده بود. علیرغم انتقادات و مخالفت ها مقام های این برند گفته اند که هیچ محدودیتی در عرصه تنوع سلیقه ای در حوزه پوشاک برای خود قائل نیستند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس