تاریخ انتشار: ۰۵ بهم ۱۳۹۴
وزیر کشور:

ما ارتباط دائمی با شورای نگهبان داریم و دوستانی که به نوعی به بحث تعیین صلاحیت ها اعتراض دارند، اعتراض آنان را جمع آوری کرده ایم و در نشستی با شورای نگهبان که خودم حضور داشتم مطرح کردیم.

به گزارش “گذارنیوز”  به نقل از خبرگزاری ها، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز /دوشنبه/ درجمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی مبنی بر رایزنی وزارت کشور با شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان افزود: ما ارتباط دائمی با شورای نگهبان داریم و دوستانی که به نوعی به بحث تعیین صلاحیت ها اعتراض دارند، اعتراض آنان را جمع آوری کرده ایم و در نشستی با شورای نگهبان که خودم حضور داشتم مطرح کردیم.
وی ادامه داد: در این نشست مقررشد «حسینعلی امیری» به عنوان نماینده وزارت کشور به طور مستمر این موضوع را پیگیری کند.
وزیرکشورخاطرنشان کرد: با توجه به تقسیم کار انجام شده درون شورای نگهبان اعضای این شورا با گروههای کارشناسی پرونده ها را توزیع کردند و تقریبا تمامی کسانی که درخواست تجدیدنظر داشتند بیش از پنج هزار نفر بودند که همه در گروه های کارشناسی بررسی دقیق می شوند و مسوولیت این گروه ها برعهده یکی از اعضای شورای نگهبان است.
رحمانی فضلی افزود: در وزارت کشور نیز ما مواردی را که به دست ما رسیده است را به صورت خاص و موارد کلی را به صورت عمومی پیگیری می کنیم.
وی ادامه داد: روند کار خوب است و من خیلی امیدوارهستم در پایان بررسی ها حقی از کسی در حوزه بررسی های قانونی ضایع نشده باشد و برداشت من این است که همه اعضای شورای نگهبان چنین نظری دارند.
وزیر کشور گفت: امیدواریم در پایان بتوانیم یک رقابت قابل قبول با رضایت عمومی بسیار خوبی در حوزه تعیین صلاحیت ها داشته باشیم.
رحمانی فضلی افزود: شورای نگهبان نیز منطبق بر قانون عمل می کند که امیدوارم در نهایت یک انتخابات باشکوه داشته باشیم.
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یک نفر در خوزستان به خاطر حمایت از یک نامزد کشته شده است چگونه می خواهید امنیت انتخابات را تامین کنید گفت: ما مشکل امنیت نداریم.
وی ادامه داد: حوادث همیشه اتفاق می افتد و این هم یکی از مواردی بوده که در آنجا برخی از افراد با هم اختلافی داشتند و در نهایت مشاجره و منجر به قتل یک فرد شده است اما به صورت عمومی هیچ مشکلی در حوزه امنیت انتخابات نداریم.
وزیرکشورهمچنین درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دستگاه اخذ رای الکترونیکی به تایید شورای نگهبان رسیده است، گفت: این موضوع هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است که امیدواری بتوانیم به نتیجه برسانیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس