تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخست‌وزیر بریتانیا امروز – یکشنبه – گفت که روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا تا شش ماه دیگر به طور رسمی آغاز خواهد شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد روند خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی […]

[ad_1]

نخست‌وزیر بریتانیا امروز – یکشنبه – گفت که روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا تا شش ماه دیگر به طور رسمی آغاز خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد روند خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز شده و ماده ۵۰ معاهده لیسبون به اجرا گذاشته خواهد شد.


برای خروج کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا ابتدا باید ماده ۵۰ معاهده لیسبون به اجرا درآید تا روند خروج طی دو سال تکمیل شود.


بر اساس ماده ۵۰ پیمان لیسبون، هر کشوری که قصد خروج از این اتحادیه را دارد، باید این تصمیم را رسما به شورای اروپا اعلام کند و پس از آن مذاکره در مورد شرایط خروج و روابط آینده آن کشور با اتحادیه اروپا حداکثر تا دو سال ادامه خواهد داشت. پس از دو سال، حتی اگر مذاکرات به نتیجه نرسیده باشد، آن کشور از اتحادیه خارج می شود، مگر این‌که مقام‌های اتحادیه اروپا و آن کشور در مورد تمدید مدت مذاکرات توافق کرده باشند.


شهروندان بریتانیا در جریان همه‌پرسی که در تاریخ ۲۳ ژوئن برگزار شد، به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند.


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس