تاریخ انتشار: ۱۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] محققان علوم پزشکی در آمریکا اعلام کردند روش جدیدی برای درمان بیماری سرطان ریه یافته اند. این روش بر مبنای هدف گرفتن ژن کراس KRAS ایجاد شده است که برای ادامه حیات سلول های سرطانی ریه، ضروری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، محققان […]

[ad_1]

محققان علوم پزشکی در آمریکا اعلام کردند روش جدیدی برای درمان بیماری سرطان ریه یافته اند. این روش بر مبنای هدف گرفتن ژن کراس KRAS ایجاد شده است که برای ادامه حیات سلول های سرطانی ریه، ضروری است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، محققان در دانشگاه ساوت وسترن تکزاس می گویند با بررسی بیولوژی این ژن می توانند فعالیت تومور سرطان ریه را کنترل کنند و با هدف گرفتن آن می توانند روش درمانی جدیدی برای این بیماری مهلک ابداع کنند.

ژن کراس در بیش از سی درصد از سرطان های ریه حضور دارد. هنگامی که  سلول‌ها توانایی تقسیم و رشد عادی خود را از دست می ‌دهند این موضوع به تسخیر، تخریب و فاسد شدن بافت‌های سالم منجر می ‌شود و در نهایت، سرطان ایجاد خواهد شد. از اجتماع این سلول‌های سرطانی و تخریب سلول‌های بافت‌های سالم توده ‌ای به نام تومور ایجاد می‌شود.

اگر تومور به لایه‌‌ای محدود ختم شود و به سایر بافت‌ها و ارگانها سرایت نکند تومور خوش ‌خیم (غیرسرطانی‌) است و اگر تومور گسترده شده یا به طور بالقوه قابلیت پخش شدن و احاطه کردن سایر بافت ها و ارگان ها را داشته باشد بدخیم یا سرطانی نامیده می‌شود.

برخی از شکل های سرطان متاستاز می‌کنند به این معنی که خصوصیت تهاجمی پیدا کرده و به سایر بافت‌های بدن، عمدتا از طریق خون و لنف، سرایت می‌کنند و تومورهای جدیدی را ایجاد می‌کنند.بیش از یکصد نوع سرطان شناسایی شده است و این سرطان ها در هر قسمتی از بدن می تواند ایجاد شوند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس