تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نیروی هوایی ارتش روسیه سه هواپیمای جاسوسی آمریکا را که در حال نزدیک شدن به حریم هوایی روسیه بودند، رهگیری کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پرس تی وی، جت‌های نیروی هوایی ارتش روسیه سه هواپیمای جاسوسی آمریکا را که در حال نزدیک شدن به حریم هوایی روسیه بودند، رهگیری کرده‌اند. به گزارش […]

[ad_1]

روسیه ۳ هواپیمای جاسوسی آمریکا را رهگیری کرداعزام جنگنده‌های آمریکایی برای رهگیری جت‌های سوریه

نیروی هوایی ارتش روسیه سه هواپیمای جاسوسی آمریکا را که در حال نزدیک شدن به حریم هوایی روسیه بودند، رهگیری کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پرس تی وی، جت‌های نیروی هوایی ارتش روسیه سه هواپیمای جاسوسی آمریکا را که در حال نزدیک شدن به حریم هوایی روسیه بودند، رهگیری کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، سرلشکر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، گفت: «هواپیماهای جاسوسی پی-۸ پوسایدون امریکا در هفتم سپتامبر (۱۷ شهریور ۹۵) و در حالی که فرستنده‌های (مخابراتی) آنها خاموش بود، دو بار سعی کردند به مرز روسیه نزدیک شوند.»

کوناشنکوف افزود: «بعد از آنکه جت‌های روس (برای اجرای عملیات شناسایی) به این هواپیماهای جاسوسی نزدیک شدند… هواپیمای امریکایی مسیر خود را به سرعت تغییر داد و (از منطقه) دور شد.»

وی ادامه داد جت‌های سوخوی-۲۷ روسیه در این عملیات با دقت تمام از «قوانین بین‌المللی پرواز» پیروی کرده‌اند.

در همین حال، سروان جف دیویس، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، اعلام کرد جت سوخوی-۲۷ روسیه چهارشنبه بر فراز دریای سیاه به یک هواپیمای پوسایدون نزدیک شد.

دیویس این اقدام خلبان روس را «خطرناک و غیرحرفه‌ای» توصیف کرد و مدعی شد هواپیمای آمریکایی در حریم هوایی بین‌المللی پرواز می‌کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا افزود: «اینگونه اقدامات ممکن است بیخود و بی‌جهت باعث افزایش تنش‌ها و شاید به اشتباه یا سانحه منجر شود.»

یک مقام وزارت دفاع آمریکا نیز خاطر نشان کرد خلبان روسیه ابتدا به فاصلۀ ۳۰ فوتی (حدود ۹ متر) از هواپیمای آمریکایی پرواز می‌کرد اما در ادامۀ پرواز فاصلۀ‌اش را به ۱۰ فوتی (حدود سه متری) پی-۸ پوسایدون رساند.

در عین حال، سروان دنی هرناندز، سخنگوی ستاد فرماندهی آمریکا در اروپا، ادعا کرد فرستنده‌های مخابراتی هواپیماهای آمریکایی در طول این پرواز روشن بوده‌اند.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس