تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] روسیه که پیش از این ابراز امیدواری کرده بود نتایج اجلاس غیر رسمی آتی اوپک برای تثبیت میزان تولید و بهبود بهای نفت نتایج مثبتی داشته باشد، رسیدن به چنین توافقی را سخت خوانده است. به گزارش ایسکانیوز از خبرگزاری روسیا سگودنیا،به نقل از معاون نخست وزیر روسیه نوشت که امکان توافق وجود دارد،اما […]

[ad_1]

روسیه که پیش از این ابراز امیدواری کرده بود نتایج اجلاس غیر رسمی آتی اوپک برای تثبیت میزان تولید و بهبود بهای نفت نتایج مثبتی داشته باشد، رسیدن به چنین توافقی را سخت خوانده است.

به گزارش ایسکانیوز از خبرگزاری روسیا سگودنیا،به نقل از معاون نخست وزیر روسیه نوشت که امکان توافق وجود دارد،اما شرایط رسیدن به آن در جمع اعضای اوپک سخت است.
آرکادی دوروکویچ در این باره گفت: تصمیم گیرندگان در نشست پیش روی سازمان کشورهای صادر کننده نفت مواضع سختی دارند.
کریل مولودتسف معاون وزیر انرژی روسیه اول مهرماه گفته بود که وزارت انرژی این کشور انتظار دارد، اجلاس ۲۸ سپتامبر (هفتم مهرماه) کشورهای تولیدکننده نفت عضو اوپک در الجزایر برای تثبیت بازار جهانی نفت سودمند باشد.
انتظار می رود در اجلاس وزیران نفت کشورهای عضو اوپک موضوع تعلیق رشد تولید نفت بررسی شود.
عربستان و آمریکا از حدود دو سال پیش با عرضه گسترده و بسیار پیش از نیاز نفت به بازارهای جهانی سبب سقوط آزاد فیمت ها شدند که انتقاد بسیاری از کشورهای نفتی از جمله روسیه، ایران و نزوئلا را برانگیخت.
روسیه دومین تولید کننده نفت پس از آمریکا با روزانه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه است. درآمدهای نفتی این کشور در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ با ۳۸ درصد سقوط به ۱۴ میلیارد و ۹۳ میلیون دلار کاهش یافت که بیشترین رکورد شکنی منفی از سال ۲۰۰۴ است، در حالیکه حجم صادرات نفتی حداقل چهار درصد بیشتر شده است.
مسکو تا پیش از جریان سقوط آزاد بهای نفت که در چهار سال گذشته از بیش ۱۰۰ دلار تا کانال ۳۰ دلار پایین آمد، تمایلی به همکاری گسترده با اوپک در تنظیم بازارهای جهانی را نداشت.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس