تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روسیه از یک سال قبل برای پرداخت وام با سود ۲ درصد به ایران اعلام آمادگی کرده بود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، علی ادیانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۳ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار اصل ۸۰ قانون اساسی گفت: آنچه که درتبصره الحاقی […]

[ad_1]

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روسیه از یک سال قبل برای پرداخت وام با سود ۲ درصد به ایران اعلام آمادگی کرده بود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، علی ادیانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۳ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار اصل ۸۰ قانون اساسی گفت: آنچه که درتبصره الحاقی به اصلاحیه قانون بودجه سال ۹۵ کشور جهت اخذ وام به مبلغ ۵ میلیارد دلار از دولت روسیه بیان شده است دارای نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار سیمرغ ، سوادکوه درمجلس شورای اسلامی گفت: پیش نیازهای اخذ این وام به لحاظ سیاست خارجی و اضطرار دولت برای اخذ این وام به چه دلیل در لایحه بیان نشده است و درکمیسیون بیان شده است.

وی در ادامه گفت: این تصمیم برای نخستین بار است که توسط مجلس اتخاذ می شود. نمایندگان ملت به دولت اجازه می دهند که از دولت روسیه وام اخذ کنند.

علی لاریجانی در پاسخ گفت: طبق متن صریح قانون تصمیم مجلس دارای ارجحیت است و دولت توانایی اجرای این قانون را ندارد مگر آنکه مجلس تصمیم گیری کند. آنچه که بیان نمودید اشکال قانون اساسی نیست و برداشت شخصی شما از قانون است؛ البته بهتر بود که دولت در قالب لایحه این درخواست را مطرح می کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از حدود یک سال پیش دولت روسیه اعلام کرده بود که قادر است وام با کارمزد ۲ درصد را به ایران بپردازد. نمایندگان اگر مخالفتی دارند می توانند به آن رأی ندهند. نمایندگان موافق و مخالف به بیان نظراتشان پرداختند و تصمیم نهایی با مجلس شورای اسلامی است.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس