تاریخ انتشار: ۱۴ ارد ۱۳۹۵

– معاون امور دهیارهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تاکید بر اینکه بافت کلان روستاها نباید دگرگون شود، گفت: روستاهای کشور به سمت درآمدزایی و خودکفایی پیش می روند.

به گزارش‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” به نقل از ایرنا از استانداری البرز، محسن کوشش تبار روز سه شنبه در جریان سفر به شهرستان طالقان و در نشست بررسی مشکلات روستاهای این شهرستان، گفت: با توجه به این امر می توان گردشگران را جذب و فرصت های شغلی ایجاد کرد، بنابراین باید به سمت درآمدزایی و خودکفایی روستاها پیش رفت که شوراها نیز باید وظیفه نظارتی خود را در این خصوص انجام دهند.
وی ادامه داد: دهیاری ها باید برنامه پنج ساله داشته باشند و شرکت تعاونی های دهیاران در دو بخش طالقان در حوزه گردشگری فعال شوند، پروژه های عمرانی روستاهای دارای اولویت نیز از طریق اداره کل روستایی اولویت بندی و جهت تأمین اعتبار لازم به سازمان شهرداری ها و دهیاری ها معرفی شود.
معاون امور دهیارهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: دهیاران مستقیم به مردم روستاها خدمت می کنند و سرمایه های اجتماعی و حلقه ارتباط بین مردم و مسئولان هستند.
وی ادامه داد:‌ عملکرد دهیاران سال گذشته خوب بوده و ما در لایحه دهیاری ها بسیاری از مشکلات و مواردی که نیاز به اصلاح در قوانین و مقررات موجود دهیاری ها دارد را پیش بینی و اعلام کرده ایم.
وی افزود: طالقان جزو مناطق بسیار زیبا و گردشگری محسوب می شود که ما باید گردشگری را به صورت صحیح هدایت کرده و به گردشگران به حکم جابجایی ثروت نگاه کنیم.
در این نشست معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قول مساعد جهت تأمین تجهیزات و ماشین الات دهیاری های شهرستان طالقان از جمله خودروهای مکانیزه، پسماند و آتش نشانی و جذب اعتبارات لازم جهت توسعه منطقه در سال جاری را داده و در ادامه سفر از دو روستای ورکش و نویزلیا بازدید واز نزدیک با مشکلات اهالی آشنا و اعلام کردند اعتبارات لازم جهت بهسازی معابر این دو روستا از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص خواهد یافت.
۸۰۲۹/۱۵۳۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس