تاریخ انتشار: ۰۷ خرد ۱۳۹۵

– مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری همدان گفت: برای توسعه و آبادانی هر چه بیشتر روستاها امسال در روستاهای بالای ۳۰ خانوار استان دهیاری تاسیس می شود .

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
فریدون عربی پنجشنبه در همایش دهیاران بخش مرکزی کبودراهنگ افزود: استان همدان ۷۵۱ دهیاری فعال دارد که امسال نیز مجوز راه اندازی دهیاری در روستاهای بالای ۳۰ خانوار در راستای عمران و آبادانی هر چه بیشتر روستاها و ماندگاری روستائیان اخذ شده است.
وی با اشاره به اینکه پارسال با ۵۰ میلیارد ریال برای دهیاری های استان ماشین آلات حمل زباله و راه سازی خریداری شد خاطرنشان کرد: در این مدت نیز ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت متمرکز به حساب دهیاران واریز شد که امید است با توجه به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه و پایداری آن در روستاها با جدیت گام بردارند .
وی در ادامه خواستار توجه هر چه بیشتر دهیاران به اجرای طرح های هادی ، بهسازی و مسائل فرهنگی روستاها شد .
بخشدار مرکزی کبودراهنگ هم در این نشست گفت: سال گذشته با اعتبار ۱۹ میلیارد ریال معابر ۱۵ روستای بخش مرکزی در ۱۵۷ هزار مترمربع با استفاده از منابع دهیاری ها و قیر یارانه ای آسفالت ریزی شد .
نوروزی در ادامه با اشاره به اهمیت بهسازی در روستاها افزود: امسال نیز ۱۳ روستای بخش مرکزی کبودراهنگ آسفالت ریزی می شوند .
وی خاطرنشان کرد: در راستای رفع مشکلات اشتغال جوانان روستایی تاکنون در راستای اقتصاد مقاومتی جلسات متعددی در بخش مرکزی تشکیل و راه کارها به کارآفرینان ارائه شده که امید است با اجرای طرح های مشارکتی و غیر مشارکتی مشکلات جوانان روستایی مرتفع شود .
دهیاران نیز عمده مشکلات خود را عملکرد ضعیف پیمانکاران در اجرای کد پستی روستاها ، اصلاح نکردن حفاری شرکت های خدمات رسان در روستاها و نبود امنیت شغلی دهیاران عنوان کردند و خواستار ایجاد مجتمع های آتش نشانی در مراکز دهستان ها شدند .
۶۹۹۳/۷۵۴۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس