تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] امروز سه‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۱۹۹ واحد کاهش پیدا کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۴۴ واحدی قرار گرفت. به گزارش اقتصادنیوز، امروز سه‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۱۹۹ واحد کاهش پیدا […]

[ad_1]


امروز سه‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۱۹۹ واحد کاهش پیدا کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۴۴ واحدی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز سه‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل ۱۹۹ واحد کاهش پیدا کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۴۴ واحدی قرار گرفت. این در حالی است که طی معاملات امروز شاخص کل و قیمت هم‌وزن روندی مثبت را در پیش گرفتند. در جریان معاملات امروز نمادهای «همراه»، «کگل»، «شبندر»، «شپنا»، «تاپیکو»، «حکشتی» و «وغدیر» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشته‌اند.

نسرین اسکندری در رابطه با روند بازار امروز به اقتصادنیوز گفت: شاخص همچنان در کانال ۷۶ هزار در نزدیکی حمایت تکنیکالی به سر می‌برد این در حالی است که ارزش معاملات ۱۱۱ میلیارد تومان است.

تحلیلگر کارگزاری بانک توسعه صادرات اظهار کرد: در بازار امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی به دو دلیل کاهشی بود. از یک طرف انتشار گزارش اوپک، که براساس این گزارش اوپک پیش‌بینی کرده است میزان تولید تولیدکنندگان خارج از اوپک در سال ۲۰۱۷ افزایش یابد. این گزارش خود می‌تواند نشان از تداوم مازاد عرضه در بازارجهانی نفت باشد.

او ادامه داد: از سوی دیگر انتشار آمار تعداد چاه‌های نفتی آمریکا که به ۴۱۴ عدد رسیده است نشان از رقابت‌پذیری این فناوری در رنج قیمتی ۴۰ تا ۵۰ دلار را افزایش داده است. همین امر باعث شد که در بازار امروز گروه پالایشگاهی‌ها منفی باشند.

این کارشناس بازار سهام گفت: امروز نمادهای گروه قند و شکر با خبر پرداخت یارانه دولت به ازای هر کیلوگرم ۲۱۵ تومان و همچنین افزایش نرخ جهانی شکر، مثبت بودند.

اسکندری گفت: گروه انبوه‌سازی و سیمان نیز، در حالی امروز مورد اقبال خریداران قرار گرفتن که مدتی است در کف قیمتی به سر می‌برند.

این کارشناس بازار سهام افزود: گروه خودرو نیز، همچنان در نزدیکی حمایت‌های معتبر خود به دور از هیجان دنبال می‌شوند.

او ادامه داد: در بازار کامودیتی‌ها نیز، آمار چین اندکی بهتر از پیش‌بینی‌ها بوده است، به گونه‌ای که سرمایه‌گذاری ثابت چین در ماه آگوست ۸٫۱ درصد (پیش‌بینی هشت درصد) و تولیدات صنعتی در ماه آگوست ۶٫۳ درصد (پیش‌بینی ۶٫۱ درصد) رشد داشته‌اند. همین دو شاخص به معنی بهبود تقاضا برای کامودیتی‌ها بوده و در نتیجه قیمت‌ها در بورس فیوچر روندی افزایشی و مثبت داشته است.‌

تحلیلگر کارگزاری بانک توسعه صادرات در پایان اظهار کرد: بازار همچنان درگیر ریز موج‌ها و نوسانات مقطعی و زودگذر است و تحت تاثیر اقتصاد جهانی قرار دارد. همچنین بازار منتظر انتشار گزارشات شش‌ماهه از سوی شرکت‌ها است، به گونه‌ای که می‌توان گفت سرمایه‌گذاران می‌خواهند بدانند تغییرات قیمتی کامودیتی‌ها و مصوبات اعلام شده چه اثراتی را بر عملکرد شش‌ماهه شرکت‌ها خواهند گذاشت.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس