تاریخ انتشار: ۲۲ آبا ۱۳۹۴
رکوردشکنی جالب هافبک جوان تیم ملی

سعید عزت‌اللهی در حالی که ۱۹ سال و ۴۰ روز سن داشت، گل دوم تیم ملی ایران را وارد دروازه‌ ترکمنستان کرد. او حالا جوان‌ترین گلزن تاریخ تیم ملی ایران محسوب می‌شود.

به گزارش”گذار خبر”،‌ پیش از عزت‌اللهی، کریم انصاری فرد در سن ۱۹ سال و ۲۲۱ روز موفق به گلزنی برای تیم ملی شده بود. مهدی مهدوی کیا در ۱۹ سال و ۲۷۰ روزگی و سردار آزمون در سن ۱۹ سال و ۳۲۱ برای تیم ملی گل زده بودند.

البته در این میان بازیکنانی مثل حسین کعبی در ۱۸ سالگی و حسن روشن در ۱۹ سالگی برای تیم ملی گل زده‌اند که به دلیل واقعی نبودن سن آنها در این رده‌بندی لحاظ نشده‌اند.

از رکوردشکنی جالب هافبک جوان تیم ملی که بگذریم، به عملکرد بسیار خوب او در بازی امروز می‌رسیم. در همه سال‌های بعد از سیروس قایقران، فوتبال انزلی چیزی کم داشت. نابغه‌ای که توی شهر بدرخشد و در لباس تیم ملی، نبض بازی را به دست بگیرد. پس هر فوتبالیستی که در شهر تبدیل به چهره می شد، پسوند قایقران می‌‌گرفت. نزدیک به دو دهه بعد از سیروس، خیلی‌ها برای چند روز و چند ماه قایقران شدند اما هیچکس قایقران باقی نمانند.

روح سیروس، حالا شاید در ساق‌های پسر جوانی دیده می‌شود که دو سال قبل از کوچ همیشگی او متولد شده بود. نابغه کوچکی که در بازی با ژاپن، بالاخره فرصت فیکس شدن را به دست آورد و امروز در لحظات نگران‌کننده گلزنی ترکمن‌ها، پشت محوطه جریمه حریف نبوغ فردی‌اش را به رخ کشید و توپ را فرستاد گوشه دروازه. آینده او، به زیبایی انزلی است. شهری که سعید توپ جمع‌کن‌اش بوده. شهری که سعید، حالا غرور را در آسمان آن می بخشد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس