تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۴

حاضران در این راهپیمایی شعارهایی مانند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود سر می‌دهند و تصاویری از مقام معظم رهبری و همچنین پرچم های فلسطین را در دست دارند. به گزارش گذارنیوز  راهپیمایی قدس امسال در تهران همزمان با ۷۷۰ شهر دیگر کشور با شعار «روز جهانی قدس، تجلی […]

حاضران در این راهپیمایی شعارهایی مانند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود سر می‌دهند و تصاویری از مقام معظم رهبری و همچنین پرچم های فلسطین را در دست دارند.
راهپیمایی

به گزارش گذارنیوز  راهپیمایی قدس امسال در تهران همزمان با ۷۷۰ شهر دیگر کشور با شعار «روز جهانی قدس، تجلی آرمان فلسطین، فریاد وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن و کودک کشی از غزه تا یمن» برگزار شد.

از ویژگی‌های روز قدس امسال همزمانی با بیست و سومین روز ماه رمضان بوده است. مردم خداجوی میهن اسلامی‌مان دیشب را تا سحر احیای قدر داشتند و به مناجات الهی مشغول بودند و امروز نیز با حضور در راهپیمایی روز قدس به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند. اینان کلام مولای متقیان امام علی(ع) را تحقق بخشیدند که در وصف اصحاب ویژه حضرت مهدی (عج) فرمودند:«رادمردانی از ایشان شب هنگام نخوابند و … از شب تا صبح در حال قیام و رکوع و سجودند و بامدادان بر مرکب‌هایشان سوارند، آنان پارسایان و راهبان شب و شیران روزند».

روز جهانی قدس در سال ۱۳۵۸ از سوی امام خمینی (ره) نامگذاری شد. امسال؛ سی و هفتمین راهپیمایی قدس از مساجد بزرگ آغاز شد و مقصد آن‌ها مصلاها و میعادگاه‌های نماز جمعه بود و در پایان مراسم که مقارن با اذان ظهر بود، قطعنامه پایانی این مراسم قرائت شد.

حضور مسوولان در کنار مردم در راهپیمایی روز قدس
آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس،‌اظهار کرد: حضور باشکوه مردم در این راهپیمایی بار دیگر این پیام را به دنیا و گروه ۱+۵ داد که آنها با یک ملت یکپارچه، متحد و همیشه در صحنه و کسانی که از آرمان‌های خود عقب نشینی نمی‌کنند، مواجهند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان با حضور در جمع راهپیمایان با تأکید بر این‌که آینده بسیار روشن است، گفت: با وحدت، انسجام، مقاومت، ایستادگی، جهاد و فداکاری، همه مسلمانان از جمله ملت فلسطین به اهداف بلندشان می‌رسند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع راهپیمایان در پاسخ به سوال خبرنگاران با بیان این‌که پیشرفت مذاکرات روی هم رفته خوب بوده است، گفت: مواضعی که اخیراً آمریکا و کشورهای دیگر در مذاکرات گرفته‌اند را نباید خیلی جدی گرفت.

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانیرییس قوه قضاییه نیز روز جمعه در دقایق آغازین راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران، گفت: رژیم اشغالگر اسرائیل بداند تلاش‌های مسلمان در نهایت به آزادی قدس ختم می‌شود و راه گریزی از این سرنوشت نخواهند داشت.

کمال خرازی وزیر خارجه پیشین کشورمان نیز در مسیر راهپیمایی روز قدس با حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای اظهار کرد: تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشور نماینده ملت ایران هستند به نظام و مقام معظم رهبری وفادار هستند و تاکنون ایستادگی خود را در برابر زیاده‌خواهان داشته‌اند.

این راهپیمایی از سوی ۸۰۰ خبرنگار ، فیلمبردار و عکاس داخلی و ۱۰۰ خبرنگار خارجی پوشش داده می‌شود.

هم‌چنین اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با حضور در جمع راهپیمایان روز قدس و با تأکید بر این‌که در روزهای پایانی مذاکرات هماهنگ شدن طرفها با یکدیگر کار دشواری است، اظهار کرد: ما فکر می‌کنیم که اگر غرب از زیاده‌خواهی‌های خود دست بردارد حتما می‌توانیم به یک توافق خوب برسیم.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با حضور در راهپیمایی روز قدس با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس گفت:‌ غرب بداند که نباید در مقابل حقوق ملت ایران ایستادگی کند.

هم‌چنین آیت الله موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران با حضور در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: اگر تمام مسلمانان با هم متحد شوند و در یک صف واحد قرار بگیرند یقینا نه آمریکا، نه اسرائیل و نه داعش هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با ایسنا در حاشیه راهپیمایی روز قدس، ضمن تاکید بر انجام توافق با عزت گفت: مردم تمام قد پشت سر تیم مذاکره‌کننده ایستاده‌اند.

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز در گفت‌وگو با ایسنا در حاشیه راهپیمایی روز قدس ضمن ابراز امیدواری از اینکه مذاکرات در مسیر منطقی طی شود، گفت:‌ تیم مذاکره کننده سرداران نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی هستند.

همچنین علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور با حضور در جمع راهپیمایان با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: در داغ‌ترین روز تهران شاهد هستیم که نسل‌های مختلف در این راهپیمایی با زبان روزه به شکل گسترده حضور پیدا کردند و این بیانگر زنده بودن شعارهای انقلاب اسلامی در بین مردم از جمله دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در جمع راهپیمایان اظهار کرد: دنیای اسلام مگسک تفنگ‌های خود را به جای سینه‌های مسلمانان، به سمت اسرائیل بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری هم در جمع راهپیمایان روز قدس در میدان امام اصفهان، گفت: مردم با حضور در راهپیمایی روز قدس، دیپلمات‌هایمان را که در وین در مقابل استکبار جهانی با گام‌های استوار ایستاده‌اند حمایت کردند.

آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه راهپیمایی روز قدس با اشاره به توطئه انگلیس برای تشکیل وطن یهود گفت: امروز مظلوم‌تر از همه در دنیا، فلسطینی‌های ستم دیده از دست اسرائیلی‌ها هستند.

سرلشکر حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز در حاشیه راهپیمایی روز قدس با تأکید بر این‌که در هر حال مذاکره‌کنندگان ما پیروز مذاکرات هستند، اظهار کرد: چنانچه به نتایج مورد نظر خود در مذاکرات دست یابیم، پیروز می‌شویم و در صورت عدم دستیابی به توافق نیز مقاومت ملت خود را جشن خواهیم گرفت.

***
هم‌چنین حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای، آیت الله ابراهیم امینی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام،محمدرضا باهنر نماینده مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله مکارم‌شیرازی مرجع تقلید، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه ، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، آیت‌الله نوری‌همدانی مرجع تقلید ، آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری،حجت‌الاسلام والمسلمین اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(س)الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهور، محمود احمدی‌نژاد رییس دولت‌های نهم و دهم و … از جمله حاضران در مراسم راهپیمایی روز قدس در کشورمان بودند.

*** در حاشیه‌ راهپیمایی ***
حضور حامیان انصارالله در بین راهپیمایان روز قدس
تعدادی از یمنی‌های حاضر در راهپیمایی امروز که تصاویر شهدای کشته شده در حملات آل سعود به این کشور را در دست داشتند ، حمایت خود را از مقاومت مردم یمن، ملت ایران و مردم فلسطین در راهپیمایی روز قدس اعلام کردند.

در مقابل این تعداد از یمنی ها که با راهپیمایان روز قدس همگام شده بودند ، فردی تصویر رئیس انصار الله یمن را در دست داشت و سایرین نیز تصاویر شهدای یمنی را با خود همراه داشتند.

به گزارش ایسنا، علاوه بر حضور مسوولان اقشار مختلف مردم، حضور پرشور جوانان و نوجوانان در راهپیمایی روز قدس امسال که لباس‌های مشکی بر تن و پرچم‌های فلسطین در دست دارند بیش از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد.

در راهپیمایی امسال نیز مانند سال‌های گذشته شاهد حضور اقلیت‌های دینی و مذهبی ، دانشجویان و هنرمندان،ورزشکاران و خانواده‌های شهدا، از جمله خانواده شهدای هسته‌ای و مدافعان حرم بودیم.

خانواده‌ها به همراه فرزندان‌شان و گروه‌هایی از جوانان و سالمندان مسیر راهپیمایی روز قدس را طی می‌کنند و شعارهایی مانند «تا زنده‌ایم رزمنده ایم»، «لبخند بزن رزمنده»، «مرگ بر اسرائیل »،« مطیع امر رهبریم»، «ما می‌آییم» و «قدس زنده است»، بر روی پلاکاردهایی که در دستان مردم است به چشم می‌خورد.

همچنین تعدای با سرگذاشتن ماسک افرادی مانند سران رژیم صهیونیستی و چند تن از مستکبرین دیگر لباس‌های طوسی زندانیان را به تن داشته و با طناب‌هایی به یکدیگر بسته شده‌اند و به نوعی همصدایی مستکبرین علیه فلسطینی‌ها را به ذهن متبادر می‌کردند.

حاضران در این راهپیمایی با سر دادن شعارهایی مانند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود سر می‌دهند و تصاویری از رهبر انقلاب و مقام معظم رهبری و همچنین پرچم های فلسطین را در دست دارند.

در طی مسیر راهپیمایی ، صندوق‌های صدقات و صندوق‌هایی برای کمک‌رسانی به هلال احمر به چشم می‌خورد.

علاوه بر این عده‌ای از مردم برای کاستن از گرمی هوا بر روی راهپیمایان روزه‌دار آب و گلاب می‌پاشند.

پلاکاردهایی با شعارهایی از قبیل« مسأله اول جهان اسلام ، مسأله فلسطین است» ، «روز قدس روز هشدار به ابرقدرت‌هاست »در دستان راهپیمایان به چشم می‌خورد.

همچنین شعارهایی مانند «مرگ بر تکفیری» و« امروز روز وحدت ملت است»، «وحدت امت ، باعث رحمت است» از سوی راهپیمایان سر داده می‌شود.

در راهپیمایی روز قدس تهران پرچم رژیم صهیونیستی به دست راهپیمایان آتش زده شد.

راهپمایان همچنین پلاکاردهایی که روی آن شعار «ما قدس را آزاد خواهیم کرد » نوشته شده بود را در دست داشتند.

همچنین در کنار یکی از پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی بسیج در داخل یک چادر ماکت های افرادی که در مقابل اشغالگری های رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند به نمایش گذاشته شده است.

در این میان ماکت‌های سیدحسن نصرالله‌، محمد علی جعفری، امیرفرزاد اسماعیلی، احمدپوردستان، سیدعطاءالله صالحی و تعدادی از مقامات کشورمان به چشم می خورد.

همچنین شعارهایی مانند «ما طرفدار مظلومین»، «ای قدس صبح نزدیک است»، «مرگ بر آل یهود»، « مرگ بر آل سعود»، « مرگ بر فرانسه»، « مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر داعشی»، «ما را از تحریم نترسانید ما فرزندان رمضان هستیم» و … برروی پلاکارد هایی بر دست راهپیمایان به چشم می خورد.

بر روی برخی پلاکاردها هم جمله تاریخی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر این‌که « هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید» به چشم می‌خورد.

نمادهای بزرگداشت روز قدس در متروی تهران
مسئولان متروی تهران نیز همراه با سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها مانند هلال احمر، سازمان بسیج مستضعفین و … برای بزرگداشت روز قدس نمادها و پلاکاردهای مخصوصی را تعبیه کرده بودند.

همزمان با آغاز مراسم روز قدس در سالن های متروی تهران نیز پلاکاردها و تصاویری با مضامین حمایت از مردم مظلوم فلسطین و بزرگداشت روز قدس به چشم می خورد.

همچنین افرادی که تمام بدن خود را به صورت یک دست نقاشی کرده بودند به اجرای پانتومیم‌هایی با مضامین مربوط به روز قدس توجه عابرین حاضر در مترو را به خود جلب می کردند. علاوه بر این ماکت هایی متناسب با این روز در بخش های مختلف مترو به چشم می خورد.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس