تاریخ انتشار: ۰۵ بهم ۱۳۹۴
روحانی در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد:

رئیس جمهور پیش از عزیمت به ایتالیا گفت: باید از فضای پس از برجام حداکثر استفاده و بهره برداری را ببریم و برای رشد و توسعه و اشتغال جوانان کشور استفاده کنیم و این سفر هم در این راستا برنامه ریزی و طراحی شده است.

به گزارش “گذارنیوز”، پیش از عزیمت به ایتالیا در فرودگاه مهرآباد تهران و در جمع خبرنگاران گفت: روابط ما با کشورهای اروپایی مخصوصاً برخی از کشورهایی که روابط ما با آنها صمیمانه است روابط دوستانه ای در گذشته داشتیم مثل ایتالیا و فرانسه و الان نیز می خواهیم با آنها روابط خوبی داشته باشیم.

رئیس جمهور افزود: کارآفرینها و بخشهای اقتصادی ما با این کشورها آشنا هستند و ما در این سفر ۴ روزه دو سند مهم را مورد بررسی و توافق قرار می دهیم که نقشه راه است.

آقای روحانی تصریح کرد: این نقشه راه در میان مدت و بلند مدت هم با ایتالیا هم با فرانسه است.

وی افزود: مسئله دومی که در این سفر مورد بررسی قرار می گیرد بیمه صادراتی هستند که تضمین می کنند و این برای ما مهم است مذاکرات و تفاهم در این زمینه هم در ایتالیا و هم در فرانسه انجام خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: موضوع بعدی مربوط به سرمایه گذاری است؛ بخشهای مختلف ما در این زمینه آماده هستند که شرکتها و موسسات اقتصادی به ایران بیایند سرمایه گذاری بکنند.

رئیس جمهور افزود: این سرمایه گذاری هم برای رشد اقتصادی ما در قالب برنامه ششم توسعه مهم است هم برای اشتغال ما.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مسئله فناوری نیز برای ما بسیار اهمیت دارد چون کشور ما به مراتب بیش از گذشته آماده جذب فناوری های مدرن است و به دلیل اینکه خود ما در زمینه فناوری حرکتهای خوبی داشتیم پیشرفتهای بسیار خوبی را هم در آینده بدست می آوریم.

رئیس جمهور همچنین گفت: دراین کشورها در بخشهای مختلف اقتصادی مذاکراتی انجام شده و اسنادی آماده امضاست.
رئیس جمهور با اشاره به موضوع حمل و نقل که قرار است در این سفر در فرانسه درباره آن بحث و توافق شود گفت: اسنادی در این زمینه امضا خواهد شد.

وی افزود: در موضوع هواپیما هم باید بگویم که باید ناوگان هوایی را نوسازی بکنیم و در زمینه ریل و لوکوموتیو نیز نیاز به خریدهایی داریم؛ البته در این زمینه، نیازمند نوسازی هستیم.

رئیس جمهور گفت: در زمینه خودرو قراردادهای مهمی در دست تهیه و احتمالا در این سفر امضا خواهد شد؛ راجع به پژو و هم رنو هم قرار است امضا می شود. بنابراین در بخش حمل و نقل اسناد زیادی در دست مذاکره، تفاهم و امضا قرار خواهد گرفت.

آقای روحانی گفت: در بخش صنعت و کشاورزی ، گردشگری و داروسازی و تجهیزات پزشکی و بحث محیط زیست که برای ما اهمیت دارد نیز در این سفر، رایزنی انجام خواهد گرفت و سایر بخشها از قبیل فناوری ها و روابط علمی و دانشگاهی بحث و بررسی می شود.

رئیس جمهور به موضوع دیدارش از واتیکان اشاره کرد و گفت: در واتیکان با پاپ و مقامات واتیکان دیدار و گفتگو خواهم داشت.

وی از دیگر برنامه های خود در این سفر ۴ روزه رئیس جمهور را دیدار با فعالان اقتصادی دو کشور ایتالیا و فرانسه اشاره کرد و گفت: در کنار فعالان اقتصادی، با فعالان سیاسی در فرانسه هم دیدار خواهیم کرد و با ایرانیان مقیم دو کشور دیدار خواهم کرد .

رئیس جمهور گفت: باید از فضای پس از برجام حداکثر استفاده و بهره برداری را ببریم و برای رشد و توسعه و اشتغال جوانان کشور استفاده کنیم و این سفر هم در این راستا برنامه ریزی و طراحی شده است.

بر اساس این گزارش، بیش از ۱۰۰ نفر از فعالان اقتصادی رئیس جمهور را در این سفر ۴ روزه همراهی می کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس