تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۴
ذکر مصیبت رئیس جمهور در جلسه هیات دولت;

رییس جمهور، پیام عاشورا را از خودگذشتگی برای حرکت در مسیر رضای خدا، هدایت مردم و جامعه دانست و گفت: فرهنگ عاشورا امروز باید فرهنگ حرکت و انسجام ما باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیات دولت با بیان این که احترام و عشق به امام حسین (ع) اختصاص به شیعیان و ایرانیان ندارد و مخصوص همه انسان های آزادیخواه دنیا است، اظهار داشت: امروز فرهنگ عاشورا به فرهنگی بزرگ در جهان تبدیل شده که مسیر هدایت را نشان می دهد. همانگونه که در تمام وقایع ایران و نهضت اسلامی مردم ایران، اوج قیام های مردمی و حضور آنان در صحنه های سیاسی در ماه محرم و به نام امام حسین (ع) بوده است.

وی با یادآوری این که سرنوشت نهضت اسلامی مردم ایران را فرهنگ عاشورا تعیین کرد، گفت: امروز باید عاشورا فرهنگ حرکت جمعی ما باشد. رییس جمهور با تاکید بر اینکه فرهنگ عاشورا باید باعث انسجام ما باشد، خاطرنشان کرد: نباید در اجتماعات و جلسات عزاداری که برای سیدالشهداء (ع) برپا می شود، سخنی گفته شود که از آن بوی تفرقه و جدایی بیاید.

روحانی ابراز امیدواری کرد که همگان در مسیر فرهنگ امام حسین (ع) رسالت خود را به خوبی انجام دهند.

رییس جمهور همچنین در این جلسه دقایقی به ذکر مصیبت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پرداخت.

گفتنی است در جلسه هیأت دولت که به ریاست رییس جمهور برگزار شد، سازمان حفاظت محیط زیست گزارشی از خدمات صورت گرفته برای احیای رودخانه «کشف رود» یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های کشور در محدوده کلانشهر مشهد، ارایه داد.

بر اساس این گزارش موضوع احیای رودخانه کشف رود در دولت یازدهم و پس از سفر رییس جمهور به استان خراسان رضوی بطور جدی در دست اقدام قرار گرفت.

در این طرح که در حال اجراست، تاکنون حدود ۳۰۰ هکتار از بستر رودخانه آزادسازی و رفع آلودگی شده و در ۴۵ هکتار آن نیز درختکاری انجام شده است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس