تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهوری با بیان اینکه تعصب بخشی نباید موجب دوری از انصاف باشد گفت: قبل از تصمیم نهایی عادلانه قضاوت کنیم و منصفانه حرف بزنیم و بعد از قضاوت نهایی طبق قانون و مقررات تسلیم باشیم و اجرا کنیم. به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در جشنواره شهید رجایی […]

[ad_1]

رئیس جمهوری با بیان اینکه تعصب بخشی نباید موجب دوری از انصاف باشد گفت: قبل از تصمیم نهایی عادلانه قضاوت کنیم و منصفانه حرف بزنیم و بعد از قضاوت نهایی طبق قانون و مقررات تسلیم باشیم و اجرا کنیم.

به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در جشنواره شهید رجایی سال ۹۵ که صبح امروز دوشنبه در سالن اجلاس برگزار شد گفت: هر کدام به ارگان یا دستگاه خاصی تعلق داریم از نظر نظام اداری بسیار طبیعی است . تخصص کار ، تعهد ویژه فعالیت در بخش خاص تقاضا می کند ما نسبت به آن بخش، نهاد، ارگان و یا قوه وابستگی داشته باشیم. اما وابستگی به آن معنا نیست که بخش همسایه را در جایی بخش رقیب را در مقام عمل همکاری مان تضعیف شود.

رئیس جمهوری اضافه کرد: دو نهاد هستند مکمل یکدیگر هستند یا احیانا کارهایی انجام می دهند مشابه یکدیگر ما باید در انجام وظایف مان حق و انصاف داشته باشیم . قبل از تصمیم نهایی عادلانه قضاوت کنیم و منصفانه حرف بزنیم و بعد از قضاوت نهایی طبق قانون و مقررات تسلیم باشیم و اجرا کنیم. گاهی وقت ها تصمیمی گرفته می شود بخشی مخالف است می بینید بعد از تصمیم ۱۰ سال همه گذشته رها نمی کند می گوید من گفتم این گونه نمی شود. ما هدفمان اخوتمان برای یک هدف واحد در دستگاه های واحد است.

وی گفت:برای خدمت به مردم تمام دستگاه دولت به یک معنا همه باید به جامعه خدمت کنند. آن خدماتی که ما تقسیم بندی می کنیم باید معنی واقعی خودش را پیدا کند. یعنی در این بخش باید به جامعه، کشور، مردم به نظام خدمت کنیم در غیر این صورت شغل ما غیرقانونی می شود برای اینکه این کار به خوبی انجام گیرد ما در تصمیم سازی در تصمیم گیری در اجرا در نظارت و ارزیابی در تمام این مراحل باید به دقت و حساب شده عمل کنیم.

روحانی در ادامه افزود: اگر بخواهیم عملکرد و رویکرد دولت تدبیر و امید را ازآغاز تا امروز و مسیرش را در یک کلمه معنا کنیم این است که دولت تلاشش بر این است که تصمیم سازی اش و سپس تصمیم گیری اش دقیق، خردمندانه و در چارچوب مسایل ملی منافع ملی و معیارهای دینی و اخلاقی باشد. این است اساس کار ما تلاشمان در این سه سال این بوده اگر اقدامی کردیم خواستیم در تصمیم سازی واقعا هر کسی نظری دارد بگوید آنقدر این مسیر را باز گذاشتیم که شما می بینید که یک مساله کوچکی که دولت بخواهد تصمیم بگیرد در اخبار عمومی در رسانه ها در روزنامه ها در فضای مجازی تمام جزئیات آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. حالا گاهی دقیق گاهی غیردقیق.

رئیس جمهوری با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران گفت: در تاریخ ایران سابقه نداشته در یک مذاکرات با طرف خارجی راجع به نحوه سخن گفتن، نحوه راه رفتن، نحوه لبخند زدن،، نحوه قدم زدن تا برسیم به کلمه کلمه تصمیم گیری ها و متون و پیوست ها اگر شما در تاریخ ایران نمونه ای سراغ دارید به من بگویید من فکر نمی کنم هیچ کسی تا این حد در مجامع عمومی در خطبه ها در تریبون ها در دانشگاه ها در رسانه ها این قدر بحث شده باشد. این را به عنوان سنت حسنه بپذیریم. اگر مردم خواستند بحث کنند دیگر کسی گله نکند ما در بحث عمومی مردم تقدس نداریم هر کلامی هر سخنی هر تصمیمی در این نظام مردم حق دارند درباره آن حرف بزنند فکر کنند اظهار نظر کنند اما همان که مقام معظم رهبری تاکید کردند نقد منصفانه باشد و توام با راه حل.

رئیس جمهوری با این اینکه من فکر میکنم این فضا فضای خوبی است گفت: این فضا فضایی است که ما باید در جامعه ادامه دهیم نسبت به سایر قوا هم باید این فضا ایجاد شود، احترام، ادب، اخلاق، نقد منصفانه ارائه راه حل این باید همه جا باشد تا ما بتوانیم تصمیمات دقیق تری را اتخاذ کنیم تا بتوانیم کار را پیش ببریم. ما فکر کردیم برای اینکه تصمیم گیری ها و تصمیم سازی دقیق تر شود دو نهادی که شاید با روح قانون اساسی هم سازگارتر است یک سازمان به عنوان بازوری رئیس جمهور در زمینه برنامه ریزی بودجه ریزی اجرای بودجه نظارت بر بودجه باشد و یک سازمان دیگر به عنوان بازوی دیگر در زمینه مسایل اداری و استخدامی باشد که عین این کلمات هم در قانون اساسی آمده و شاید وجود دو سازمان با روح قانون اساسی به هم نزدیک تر باشد.

خبر در حال تکمیل است/

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس