تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سفیر کشورمان در ایروان با اظهار امیدواری از این که سفر رییس جمهور کشورمان به ارمنستان نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود گفت: رییسان جمهوری دو کشور اعلام کرده‌اند هیچ مانعی در گسترش روابط وجود ندارد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، کاظم سجادی با اشاره به تعاملات تهران و ایروان […]

[ad_1]

سفیر کشورمان در ایروان با اظهار امیدواری از این که سفر رییس جمهور کشورمان به ارمنستان نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود گفت: رییسان جمهوری دو کشور اعلام کرده‌اند هیچ مانعی در گسترش روابط وجود ندارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، کاظم سجادی با اشاره به تعاملات تهران و ایروان پس از برداشته شدن تحریم‌ها خاطرنشان کرد: اخیراً مبادلات تجاری ارمنستان با اکثر کشورهای دنیا کاهش چشم‌گیری داشته ولی کاهش مبادلات تجاری با ایران بسیار کم‌تر از سایر کشورها بوده که این مساله نکته مثبتی در روابط دو کشور است.

او با بیان این که در دوره تحریم‌ها روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور در عالی‌ترین سطح خود باقی مانده است، افزود: اگر چه در سال‌های گذشته به دلیل تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، روابط بانکی با ارمنستان مانند همه کشورهای دنیا دچار مشکل شد؛ اما سطح مبادلات تجاری دو تهران و ایروان کاهش پیدا نکرد و در حال حاضر هم روابط‌مان در عالی‌ترین سطح قرار دارد و در دوران دولت جدید سعی شده روابط با ارمنستان بیش از پیش گسترش یابد.

وی با اشاره به سفرهای پیش روی مقام های ایران و ارمنستان، اظهار امیدواری کرد که سفر روحانی به ارمنستان انجام شود و این سفر را نقطه عطفی در گسترش هرچه بیش‌تر روابط دو کشور خواند و افزود: در ماه‌های اخیر وزیران خارجه، انرژی، حمل و نقل، بهداشت و اقتصاد ارمنستان از ایران دیدن کردند. هم‌چنین وزیران بهداشت، دادگستری و رییس سازمان بازرسی کل کشورمان از ارمنستان بازدید کردند.

سفیر کشورمان در ایروان در پاسخ به این که سیاست فعلی ایران در رابطه با مناقشه قره باغ چیست؟ تاکید کرد: در صورت تمایل طرف‌های درگیر، جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری برای حل و فصل این مناقشه است. در مورد نقش ایران در حل مناقشات ارمنستان و آذربایجان هم باید بگویم که از اوایل درگیری در قره‌باغ سیاست ایران تاکید بر حل مناقشه براساس اصول حقوق بین‌الملل و اجتناب از کاربرد نیروی نظامی بوده و در صورت موافقت دو طرف می‌توانیم برای حل مشکلات با آن‌ها همکاری کنیم. کما این که بلافاصله پس از درگیری اخیر دو کشور دکتر روحانی و محمدجواد ظریف وزیر با همتایان خود مذاکره کرده و خواستار خویشتن‌داری دو طرف شدند؛ چرا که ثبات کشورهای همسایه برای ایران مهم است و به همین دلیل ما خواستار حل این مشکلات از طریق مسالمت‌آمیز هستیم.

۲۰۴/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس